Rady a tipyZdraví

Éterické oleje pro letní období III. – pobyt ve venkovním prostředí

Chystáte – li se kempovat, vyrážíte na turistický výlet či na pláž, přibalte s sebou levandulový éterický olej, který pomáhá s velkou částí kožních potíží spojených s pobytem ve venkovním prostředí.

Požahání medúzou – levandule, rozmarýn, čajovník. Můžete použít studený obklad se silicí nebo kápnout přímo na postižené místo.

Úpal – pro úlevu od bolesti, snížení otoků, prevence proti jizvám – levandule, měsíček, heřmánek, helichrysum.

Škumpa – její olej vytváří na povrchu kůže vyrážku a puchýřky. Pro uklidnění horké, svědící a podrážděné pokožky zkuste obklady z těchto éterických olejů – levandule, heřmánek, čajovník

Poštípání hmyzem – míst svědí, někdy i bolí. Některé éterické oleje působí jako repelenty, které odpuzují hmyz a tím zabrání poštípání – eukalyptus, tymián, hřebíček, catnip olej, jalovcový olej. Nejlepší způsob použití je přidat několik kapek oleje do oleje základového a směs aplikovat na kůži.

Oleje s léčivými účinky – levandule, čajovník, měsíčkový olej, heřmánek.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button