Rady a tipyZdraví

4 přírodní způsoby, které pomůžou v boji proti ledvinovým kamenům

V lidském těle patří ledviny k těm nejdůležitějším orgánům, jelikož detoxikují krev od nečistot, dále dokáží odstranit ven z těla odpadní látky, regulují rovnováhu tekutin, odstraňují zbytečné živiny společně s přebytečnou vodou a toxiny z těla pomocí močového měchýře ven skrze moč.

Ledvinové kamen vznikají, pokud ledviny nejsou schopny zpracovávat a vylučovat odpad, přebytečné minerály či toxiny právě ven z těla. Krystalky nezpracovaných minerálů se totiž nahromadí, čímž ke vzniku ledvinových kamenů vznikají. Jakmile ledvinové kameny dosáhnou větších rozměrů, způsobují velikou bolest a někdy dokonce blokují tok moči ven z měchýře.

Naštěstí existují způsoby, jak přírodní cestou kameny rozpustit, čímž se vyhneme chemických látkám. A jak?

1) S pomocí citrónu, olivového oleje a jablečného octa

Dle odborníků se právě kombinace těchto tří surovin řadí mezi ty nejúčinnější  v boji proti ledvinovým kamenům. Při začátečních bolestech si smíchejte 2 lžíce olivového oleje s citrónovou šťávou, rozpusťte to do sklenice plné vody, přičemž do vody přidáte pár kapiček jablečného octa, a vypijte. Úleva se dostaví již po pár dnech.

2) Semena celeru

Semena disponují diuretickými vlastnostmi, které pomáhají při čištění ledvin, pokud ledvinovými kameny trpíme. Fytonutrienty, které obsahují, slouží k podporování zdraví ledvin a pomáhají při vytváření toxinů a minerálních solí.

Jednoduše zahřejte 1 šálek vody a po přidání vaření přidejte 1 čajovou lžičku semen celeru. Pak zakryjte a ponechejte zhruba 15 min. odstát a pak sceďte. Pijte na prázdný žaludek alespoň po dobu jednoho měsíce 2 – 3x denně.

3) Listy z avokáda

Listy z avokáda obsahují obrovské množství antioxidantů, které působí protizánětlivě. Jakmile je tělo vstřebá, začnou pomáhat při odstraňování toxinů, přičemž se léčí ledviny.

Připravte si 3 listy z avokáda do šálku s vroucí vodou, položte je na dno šálku a ponechejte 20 min. louhovat. Jakmile se čaj ochladí, stačí jej scedit a vyčkat, dokud se nezchladí na přijatelnou teplotu. Bere se každé ráno 2 – 3 týdny a dojde ke zmírnění bolesti.

4) Džus z jablka a okurky

Tento džus pomáhá při trávení a také při léčbě oněch ledvinových kamenů. V okurce a jablku se nachází vlákna odstraňující přebytečné minerály a vodu ven z těla, čímž dochází k eliminaci kamenů.

Postup je zcela snadný. Pouze odšťavněte okurku s jablkem a na lačný žaludek po dobu jednoho měsíce každý den pijte.

 

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button