Krása

Kakaové máslo – úžasná péče o vaši pokožku v zimě

Zima je už pár měsíců s námi a i když není tak silná, jak ji z našich podmínek známe a pamatujeme, naši pleť stále zatěžuje. Počasí má na naši pokožku a vlasy neskutečný vliv. Ovšem my vám přinášíme způsob, jak se vyhnout tomuto zimnímu trápení. Odpovědí je kakaové máslo.

Seznamte se s kakaovým máslem

Kakaové máslo je rostlinný olej extrahovaný z kakaovníku. Jeho původ hledejme v regionu Jižní a Střední Ameriky. Olej neboli máslo se získává ze semene tykve, které rostou na stromech. Semena známe také pod názvem kakaové boby. Jelikož se jedná o přírodní změkčovadlo, je populární především k výrobě kosmetických produktů. Má velmi příjemnou a hladkou strukturu a obsahuje vitamíny E a K. Také v něm nalezneme zdravé mastné kyseliny jako je kyselina laurová, kristová, arachová, palmitová a stearová.

Kakaové máslo je účinnou složkou ve výrobcích pro péči o pleť, jelikož se snadno vstřebává a má antioxidační účinky. Velké množství nasycených tuků stojí za hydratací pokožky. Kakaové máslo zlepšuje stav pokožky během chladných zimních dnů, s nimž je pleť pružná a hladká.

Takto vypadá plod kakaovníku, který obsahuje kakaové boby, ze kterých se lisuje kakaové máslo.

Jak působí kakaové máslo na pokožku pleti

Hydratuje pleť

Kakaové máslo je skvělým společníkem, trpíte-li suchou pokožkou. Díky vysokému obsahu mastných kyseliny se tento přírodní olej lehce postará o suchá místa. Je lehký, snadno se vstřebává a zanechává pokožku viditelně krásnějších a hydratovanější. Kromě toho prostupuje hluboko do pokožky, kde ji vyživuje.

Bojuje proti stárnutí pleti

Kakaové máslo obsahuje živiny a esenciální mastné kyseliny jako jsou omega 6 a 9, které oživují pokožku a přinášejí mladistvější vzhled. Pravidelné používání kakaové máslo minimalizuje vrásky a zajišťuje, aby vaše pokožka zůstala dlouho zdravá a krásná.

Působí jako antioxidant

Volné radikály, které se pohybují všude kolem nás, běžně útočí na zdravé kožní buňky, způsobují škody a vaše pleť vypadá unaveně, matně a šedě. Kakaové máslo je ovšem bohatým zdrojem antioxidantů, které bojují a zabíjejí tyto volné radikály usazené na pokožce pleti. Pleť díky němu bude zářivější a bez kožních problémů.

Zklidňuje pokožku

Suché zimní počasí často způsobuje svědění a nepříjemné pnutí. Vaše pokožce může být v tomto období velice citlivá. Tento přírodní olej však pomáhá uklidnit a potlačit nepříjemné projevy způsobené zimním počasím.

Pomáhá při relaxaci

Kakaové máslo obsahuje aroma, díky kterému se často používá při aromaterapii. Je to proto, že tyto vůně dokážou odplavit stres a bojovat proti úzkosti. Kromě vdechování tohoto oleje se také doporučují aromatické masáže, které mají vyšší účinek.

Surové kakaové máslo se nedá používat jako péče o pleť. Naštěstí v dnešní době existuje mnoho přípravků, které jsou na jeho bázi založené. Vybírejte ale poctivě, pročtěte si příbalové informace a volte co nejvíce přírodní krém a najděte si krém, který vám bude vyhovovat. Uvidíte, že brzy pocítíte na své pokožce pozitivní změny.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button