KrásaRady a tipy

Návod: Vyzkoušejte si přípravu domácího gelu na obočí!

Slyšeli jste již o gelu na obočí? Jelikož se stalo trendem upravování obočí a vizážisté se zaměřují na jeho úpravu, objevují se různé kosmetické výrobky, díky nimž mohou obočí upravovat. Mezi tyto přípravky patří také gel na obočí, které má obočí, jeho tvar a barvu zafixovat. Gely mohou mít také lehké barevné odstíny. Takovéto gely můžete samozřejmě zakoupit v obchodě, ale vyrobit si je můžete i doma z přírodních ingrediencí. Vyhněte se chemikáliím ze zakoupených výrobků, které snadno pronikají do vaší pokožky.

Jak se gel na obočí používá?

Hlavním účelem tohoto gelu je udržet vaše obočí ve stejném tvaru po celý den, upravené a nerozcuchané. Zvláště pokud máte husté obočí, může vám gel pro jeho úpravu velmi pomoci. Pokud se tedy chystáte ven, nejdříve naneste make-up tak, jak jste zvyklí, poté si upravte obočí do tvaru, který bude finální. Můžete ho vykreslit s pomocí tužky na obočí či jemného stínu. Použijte čistý kartáček od řasenky či malý kartáček na obočí a naneste gel na upravené obočí. Vnitřní plochu obočí jemně vyčešte nahoru, tak aby vypadalo stále přirozeně. Obočí by mělo být nyní zafixované a chloupky upravené.

Ingredience:

  • 1 čajová lžička gelu z aloe vera
  • 2 kapky esenciálního olej z rozmarýnu
  • 3 kapky levandulového esenciální oleje
  • aby byl gel zbarvený použijte: aktivní černé uhlí pro černé obočí, kakaový prášek pro hnědé obočí, červený řepný prášek či zázvorový prášek pro světlé obočí
  • škrobový prášek

Jak si gel připravit?

Připravte si menší misku, do ní si namíchejte barvu, která je podobná barvě vašeho obočí za pomoci výše zmíněných ingrediencí. Světle zbarvenému obočí postačí mletý zázvor, pro tmavší obočí můžete mletý zázvor smíchat s kakaem a trochou řepného prášku. Při přípravě gelu si s těmito barvami můžete pohrát či je naprosto vynechat. Dále přidejte gel z aloe vera a esenciální oleje, řádně směs promíchejte. Pokud budete potřebovat barvu zesvětlit, použijte škrobový prášek (arrowroot). Dobře směs promíchejte a přendejte do nádobky, ve které budete gel skladovat. Uchovávejte jej v lednici a vždy před použitím ho nechte ohřát na pokojovou teplotu.

Levandule a rozmarýn

Esenciální oleje se přidávají do této směsi nejen proto, že podporují zdravý vzhled vašeho obočí (rozmarýn podporuje také růst vlasů), ale mají na pokožku hojivé účinky a preventivně vás chrání před vznikem akné. Navíc dokonale voní a působí jako mírná aromaterapie.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button