Babské radyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Pomerančovou kůru již nikdy nevyhazujte! Řeší mnohé zdravotní problémy

Možná vás ani nenapadlo, že z pomeranče se dá využít ještě něco jiného než jen jeho sladká dužina. Opak je pravdou! Právě jeho kůra se hodí k řešení řady problémů. Už nikdy ji tedy jen tak nezahazujte do koše.

Můžete ji využít jako prvního pomocníka při mnoha kosmetických i zdravotních potížích. Základem je ale kupovat pomeranče chemicky neošetřené, jejichž kůra není plná pesticidů a hnojiv.

Dost bylo řečí, pojďme se podívat, kde všude vám pomerančová kůra pomůže.

Bělení zubů

Kdo by si nepřál mít zářivý úsměv jako hollywoodské hvězdy? Ne každý má ale finanční prostředky na to, aby si mohl dovolit drahou zubařskou péči, nehledě na to, že chemikálie, které se k bělení používají mohou být toxické.

Pomerančová kůra vám ale dokáže pomoci stejně dobře – stačí si vnitřní části potírat pravidelně chrup a brzy se zbavíte nežádoucí zažloutnutí, skvrn po kávě či cigaretách a váš úsměv bude zářit široko daleko.

Trávení

Kůra je plná prospěšné vlákniny, která zajišťuje bezproblémové trávení. Konzumujte malé kousky dobře omyté pomerančové kůry a zapíjejte je vodou. Pomáhá dobře i při průjmu a celkové nevolnosti.

Nespavosti dá sbohem

Pomeranče jsou vynikajícím zdrojem esenciálních aromatických látek, které zklidňují organismus a navozují příjemný pocit klidu a pohody. Stačí pravidelně před spaním čichat k pomerančové kůře a hned zaznamenáte změnu.

Čistí pleť

Pomerančová kůra má stahující vlastnosti, takže dobře pomáhá v péči o pleť s rozšířenými a ucpanými póry. Vnitřní stranou kůry si jemně masírujte obličej a proceduru opakujte pravidelně každý večer před spaním.

Odstraňuje lupy

I vás občas potrápí bílé drobečky na ramenou? Dejte jim sbohem se zábalem z pomerančové kůry. Kůru nastrouhejte na malé kousíčky, naneste je na vlasy a ty na noc zabalte do ručníku.

Pomáhá při astmatu

Kůra usnadňuje vykašlávání a pomáhá zlepšit dýchací ústrojí. Pomerančové silice můžete pravidelně vdechovat nebo používat odvar z pomerančové kůry a pít ho jako čaj.

Chrání před rakovinou

A to nejlepší nakonec! Pomerančová kůra působí i jako prevence rakoviny, a to zejména rakoviny tlustého střeva. Je to právě díky jejím pozitivním účinkům na trávení a schopnosti odvádět z těla toxické látky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button