KrásaRecepty

Směs kokosového oleje a sody jako skvělý kosmetický přípravek

Snem každé ženy je mít krásnou, zářivou a hebkou pokožku. Jak toho ale dosáhnout? S pomocí drahých kosmetických produktů plných chemických látek? To už je minulostí! Nejlepším pomocníkem je soda a kokosový olej!

Jedním z nejdůležitějších věcí v péči o pokožku je pravidelný peeling – tzn. odstranění odumřelých buněk z tváře. Ty totiž způsobují unavený a zašedlý vzhled pleti a navíc ucpávají póry. Nemusíte ale kupovat kosmetické produkty, naše přírodní alternativa vám k pomůže ke stejně krásné a hladké pokožce i bez kosmetického zásahu.

Tento domácí produkt se skládá pouze ze dvou složek, které jsou navíc levné a dostupné. Vaši peněženku tedy nezruinují a fungují stejně nebo dokonce i lépe než drahé produkty z drogerie. Vše co potřebujete je kokosový olej a trocha sody.

Jedlá soda úžasně funguje v boji proti nečistotám pleti a působí antibakteriálně. Kokosový olej zase pokožku zjemňuje, vyhlazuje a vyživuje.

Krém z kokosového oleje a sody

Poměr ingrediencí je třeba odvodit od typu pleti. Pro sušší pleť je vhodné použít ingredience v poměru 2 díly kokosového oleje ku 1 dílu sody. Naopak u problematické pleti je vhodnější použít poměr 1:1.

  1. Kokosový olej jemně rozehřejte v mikrovlnné troubě.
  2. Poté do něj přidejte odpovídající množství sody.
  3. Vymíchejte hladkou a hutnou pastu.
  4. Tu poté aplikujte na pleť buď jako peeling nebo jako pleťovou masku.
  5. Nechte vždy působit maximálně 15 minut. Soda je totiž poměrně silným bělícím prostředkem a zvlášť na tmavší nebo opálené pleti by se tento účinek mohl při delší aplikaci projevit.
  6. Poté smyjte vlažnou vodou.
  7. Pleť už není třeba ošetřovat žádným krémem. Bude dostatečně vláčná a hydratovaná.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button