Krása

5 způsobů využití vužití kokosového oleje

Je neuvěřitelné, kolik produktů s kokosem dnešní trh nabízí. Vlna kokosových výrobků nás právě zasahuje díky svým zdravotním přínosům. Z kokosového oleje se vyrábí kokosové mléko a krémy, kokosové omáčky, kokosové moučky, kokosové másla a kokosové vody. Asi vás velmi zajímá, proč je právě kokosový ořech tak prospěšný pro naše zdraví a které složky v kokosu jsou tak užitečné pro lidský organismus.

Léčivé vlastnosti kokosového oleje

kokosový olej

Mastné kyseliny jsou považovány za nejvíce prospěšné látky a v kokosovém oleji se jich nachází až 90 %. Olej obsahuje celou řadu vitamínů (A, D, E a K) a zlepšuje vstřebávání živin. Disponuje antikarcinogenními a antimikrobiálními vlastnostmi, což znamená, že výtažek z kokosu dokáže posilovat imunitní systém, zabránit šíření rakovinotvorných buněk v těle a bojovat proti různým virům, bakteriím, plísním a kvasinkám. Jako antioxidant chrání organismus před volnými radikály, které nás dennodenně ohrožují a také jsou netoxické jak pro člověka, tak pro zvířata.

Způsoby vužití kokosového oleje

1. Oční krém

Olej nanášejte na pokožku v oblasti kolem očí, nejlépe na noc. Zmenší otoky kolem očí, odstraní nevzhledné pytle a zamezí vzniku vrásek.

2. Čistící krém

Vyzkoušejte zkombinovat po jedné čajové lžičce kokosový, olivový, mandlový, arkádový a ricinový olej. Tuto směs naneste na pleť, nechte pár minut působit a poté pleť opláchněte a osušte.

3. Proti stařeckých skvrnám

Kokosový olej dokáže zesvětlit skvrny vznikající v důsledku stárnutí. Používejte ho proto místo nočního krému.

4. Proti vypadávání vlasů

Olej je známý tím, že dokáže podporovat obnovu buněk. Smíchejte ho s některým z těchto olejů, jako je levandulový, rozmarýnový, tymiánový, jojobový nebo ricinový, a aplikujte do vlasů před spaním.

5. Léčení jizev a zarudlých míst

Akné často doprovází i vznik výrazných jizev a červených skvrn, které se mohou stát stálými. Pro zlepšení pleti proto používejte kokosový olej jako pleťový krém, nebo v kombinaci s jednou sodou vyzkoušejte jako pleťovou čistící masku.

Výhoda kokosového oleje je, že se dá využívat jak zevně, tak pro přípravu chutných pokrmů. Tento úžasný výrobek najdete v mnoha obchodech (včetně lékáren), a proto by vám doma neměla chybět alespoň malá lahvička s tímto malým zázrakem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button