Krása

7 tipů, jak dosáhnout krásných, zdravých a lesklých vlasů

Toužíte-li po zdravých, krásných, dlouhých a lesklých vlasech, díváte se na ten správný článek. V něm se dnes zaměříme na základy správné péče o vlasy a na to, jak zdravých vlasů dosáhnout. Pravdou je, že vše není jen o vnější péči o vlasy, ale základním kamenem krásy vašich vlasů a vaší pleti, je strava. Podívejte se dnes s námi na to, co pro své vlasy můžete udělat.

Pravidelné zastřihávání vlasů

I když začínáme trochu od konce, pro vaše vlasy je velmi důležité pravidelné zastřihávání. I pokud toužíte po dlouhých vlasech, musíte si vlasy někdy nechat přistřihnout. Důvod je jasný, vlasy jsou nejvíce vyživovány od kořínků a u konečků už jejich výživa slábne, proto je důležité vlasy obnovit, zastřižením konečků se vlasy posílí a oživí se. Poznáte to i vy sami. Samozřejmě se nové konečky také časem zničí, ale bude jich vždy kratší kus, než kdybyste si dva roky nezastřihli vlasy a zničené konce by se zbytečně prodlužovali a museli byste následně zkracovat delší délku vlasů.

Používejte přírodní oleje

Pro krásný vzhled vašich vlasů a pro zdraví vašich vlasů jsou velmi důležité přírodní oleje. Pokud nemáte v plánu večerní mytí hlavy, dopřejte si oleje vždy jen na konečky vlasů. Před mytím hlavy si můžete připravit olejový zábal z kokosového oleje, který můžete posílit o několik kapek oleje mandlového, makadamiového či avokádové. Nechte jej na vlasech působit alespoň hodinu, poté si vlasy umyjte běžným způsobem. Oleje vlasy posílí, dodají jim energii a dokonalý lesk.

Vyvážené stravování

Na vašich vlasech a pleti se odráží váš životní styl. Pro podporu krásných vlasů byste měli jíst vyváženě a zdravě, můžete však začít jíst potraviny, které podpoří přímo vaše vlasy. Mezi ty patří potraviny bohaté na bílkoviny,tedy ryby, fazole, ořechy, semínka, maso, atd. Dopřejte si každý den hrst ořechů a vaše vlasy budou jen zářit.

Omezte používání stylingových pomocníků

Vaše vlasy poškozuje také teplo a vystavení slunečnímu záření. V létě si tedy dopřejte klobouk a přes rok se snažte omezit použití žehliček na vlasy, kulmy či fénu. Přílišné teplo vlasům opravdu škodí, vysušuje je, vlasy se poté lámou a jsou bez lesku. Pokud si vlasy musíte fénovat, vždy si je fénujte ve směru růstu vlasů, nikdy ne proti. Struktura vlasu se zbytečně otvírá a ztrácí svůj lesk.

Příliš často si nemyjte vlasy

Doporučuje se také přiměřená péče o vlasy. Dvakrát až třikrát týdně je mytí vlasů a hlavy ideální. Snažte se vyhnout každodennímu mytí vlasů, příliš vlasy vysušujete a berete jim hydratovanost. Trpí tím i vaše pokožka hlavy, jelikož ne vždy jsou šampony vyrobeny ze zdraví prospěšných látek.

Studené oplachování

Po umytí vlasů teplou vodou si je ještě osprchujte vodou studenou. Pokožka se stáhne a vaše vlasy také.

Zaměřte se na zdraví vaší pokožky

Důležité nejsou jen krásné a lesklé vlasy, ale také zdraví vaší pokožky na hlavě. Ta rozhoduje o tom, jak často budou vaše vlasy mastné, zda budete mít lupy, apod. Pečujte o ni stejně jako o vlasy. Dopřejte ji masáž, péči olejů a příliš ji nevysušujte.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button