Krása

Domácí cukrový peeling s kokosem, medem a pomerančem

Použití jemného peelingu, je skvělý způsob, jak zbavit pokožku mrtvých kožních buněk a navrátit jí mladistvý vzhled. A to přesně zajistí tento domácí cukrový peeling pro vás. Nabízí totiž čištění do hloubky, které je velice potřeba, kvůli toxinům v životním prostředí, se kterými přicházíme každý den do kontaktu. Tento čistící proces pomáhá snížit množství nahromaděných bakterií, které se mohou dostat do pórů kůže. Pokud se toto stane, kůže může být rázem nezdravá a mohou vám lehce vyrašit pupínky a dostanete se do dlouhého boje s nechtěnými záněty.

Peeling je nápomocný, ale pouze pokud používáte správně ingredience. Výroba vlastního pleťového peelingu je velice jednoduchá a mnohonásobně lepší pro vaši pleť než mnoho jiných továrně vyrobených peelingů plných nežádoucích chemikálií. Jen si schválně někdy zkuste přečíst zadní stranu těchto výrobků, většinou byste potřebovali titul z chemie, abyste porozuměli tomu dlouhatánskému seznamu, nepotřebujete však titul, aby vám došlo, že ne všechny ingredience jsou pro pleť dobré. Nehledě na to, jak moc vás bude prodavačka přesvědčovat, že výrobek je vhodný i na citlivou pleť, věřte mi, že opravdu není. Po jednom dvou použití už ho vaše pleť bude odmítat, bude zarudlá a pálit a nenechte se zmást, to není součástí procesu, jednoduše se na tyto chemikálie vykašlete a raději si udělejte domácí prostředek, ve kterém budete znát všechny ingredience a můžete si být jistí, že vám peeling neublíží a bude zcela přírodní.

Domácí cukrový peeling

Pravděpodobně již máte doma vše, co potřebujete na tento pleťový peeling, pokud však ne, ingredience jsou lehko k sehnání a pomohou vám k té jemné, pružné a zářící pleti, po které již tak dlouho toužíte.

Začněme tedy! Doporučujeme, abyste udělali domácí cukrový peeling přímo do sklenice, ve které ho hodláte skladovat, ale pokud chcete raději vytvořit peeling stranou a poté ho přemístit, smíchejte ingredience v malé misce a poté směs umístěte do sklenice se šroubovatelným víčkem.

Do malé sklenice přidejte kokosový olej a med. Kokosový olej nabízí úžasné protiplísňové a antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají udržet pleť svěží a bez bakterií, navíc pomáhá hydratovat pleť.

Med je ohromný léčitel pleti. Také pomáhá udržet pleť jemnou a pružnou, protože pomáhá udržovat vodu a hydratace je důležitým základem pro zdravou pleť!

Jako další – cukr! Přidejte cukr a dobře rozmíchejte. Zatímco konzumace velkého množství cukru není dobrý nápad, použít ho na odstranění mrtvých kožních buněk již je. Doporučujeme třtinový cukr, protože je mnohem jemnější, což je lepší varianta pro obličej. Co však dělá cukr prospěšným pro pleť? Je to přírodní zvlhčovadlo, což znamená, že pomáhá hydratovat pleť.

Cukr je též přírodní zdroj kyseliny glykolové, která se běžně užívá na pomoc při suché, sluncem poškozené a stárnoucí pleti. Možná jste si i všimli ingredience jménem alfa-hydroxykyselina. Tato složka pomáhá pleti, protože podporuje buněčný obrat a vytváří svěží, mlaději vypadající pleť.

Jako další přidejte esenciální oleje. Pomerančový éterický olej je přírodní antiseptikum s protizánětlivými účinky, čímž je perfektním dodatkem do tohoto peelingového receptu. Může pomoci lidem trpících na akné a podporuje absorpci vitamínu C a produkci kolagenu – oboje úžasné pro snížení efektů stárnutí.

Jako poslední přidejte tea-tree olej, který pomáhá pleti zůstat zdravou a bez pupínků, díky svým antibakteriálním účinkům. Všechny tyto ingredience smíchejte dohromady a připravte se použít váš domácí cukrový peeling!

Jak použít peeling

Začněte tím, že vyčistíte pleť a poté jí částečně vysušíte ručníkem, jen aby trochu vlhkosti zbylo na obličeji. Použijte lžíci nebo malou špachtli na kterou naberte trochu peelingu – nikdy nepoužívejte prsty, vyhnete se tím infikování celého peelingu bakteriemi.

Jemně promasírujte peelingem obličej a krk a nadbytek použijte na ruce pro zjemnění. Vyhněte se aplikaci peelingu příliš blízko očím.

Jakmile pokryjete obličej a krk, nechte pár minut působit, posléze jemně omyjte teplou vodou. Pleť vysušte a naneste trošičku kokosového oleje, aby vaše pleť nebyla vysušená. Tento proces opakujte jednou až dvakrát týdně, pro krásnou, jemnou, pružnou a zářící pleť!

Domácí cukrový peeling s kokosem, medem a pomerančem

Příprava: okolo 20 minut

Množství: 100 gramů

Ingredience:
  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce organického medu
  • 4 lžičky organického třtinového cukru
  • 6 kapek pomerančového esenciálního oleje
  • 6 kapek tea-tree esenciálního oleje
Postup:
  1. Do malé misky přidejte kokosový olej a med.
  2. Přidejte cukr a dobře promíchejte.
  3. Dále přilejte esenciální oleje.
  4. Smíchejte všechny ingredience dohromady.
  5. Uchovávejte ve sklenici s pevně zašroubovaným víčkem na chladném a temném místě.

Zdroj: draxe.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button