KrásaPrevence

Plakat je zdravé, nebojte se poddat svým emocím!

Stydíte se plakat? Považujete pláč u mužů za slabost? Na tyto domněnky zapomeňte. Pláč je zdravý a to nejen pro vaší emoční stránku, ale i pro vaše zdraví. Pláč je totiž zdravý pro každého člověka. Nevěříte?

Detoxikujeme

Někdy je nám smutno nebo úzko z věcí, které nás trápí, ale přesto nechceme brečet. Držíme naše emoce na uzdě a ty se nám postupně hromadí. To, že se nám chce brečet je naprosto normální a jde o impuls, který nám posílá tělo. Pokud se nám v těle nahromadí příliš stresu, tělo volá po pláči.

V těle se totiž nahromadil stresový hormon kortizol, který pokud je ve vašem těle v příliš vysoké hladině, může způsobovat nespavost, problémy s imunitním systémem či ukládání většího množství tuku. Jste prostě v nepohodě. Pokuste se toho rychle zbavit tím, že povolíte svým emocím a svému tělu a klidně se vypláčete.

Ničí bakterie

Slzy jsou účinným ochráncem očí. Ničí totiž všechny bakterie ve vašich očích. Je to tím, že slzy obsahují lysozym (který je známý též jako antibiotikum těla), hormon, který nalezneme v mateřském mléce a ve slinách. Když se rozpláčeme lysozym je vypuštěn a zabije až 90% bakterií. Pláč tedy nejenže uvolňuje toxiny z vašeho těla, ale také ničí další toxiny, které se nacházejí na povrchu těla.

Zlepšení zraku

Často jsou naše oči již unavené a oteklé po celém dnu stráveném v práci před počítačem. Během dne, kdy své oči trápíme v práci, membrána na oku vysychá a pro oko je těžší zaostřit. Slzy vám dopřejí hydrataci a ochrání vaše oči před vysycháním.

Změna nálady

Pokud se vybrečíme a necháme volně plynout naše emoce a pocity, uvolníme všechen stres a očistíme tělo. Podle výzkumů z roku 2008 z Jižní univerzity na Floridě, se ukázalo, že až 90% lidí, kteří se nacházeli ve stresu, se po řádném pláči cítili mnohem lépe a jejich nálada se zlepšila. Nebojte se plakat, odventilujete tělesný i psychický stres.

Nastavte svou tvář svým emocím

Někteří lidé se bojí plakat, zvlášť muži, kteří sami sobě lžou, že plakat není důležité a že nikdy nepláčou. Každý z nás má v sobě však zkušenost, zážitek, nahromaděný stres, který ho nutí plakat. Není to nic, za co bychom se měli stydět. Postavte se sobě tváří v tvář a propusťte svůj pláč. Zapomeňte na to, co si o vás v divadle budou myslet ostatní, když vám ukápne slza. Muži, kteří pláčou jsou krásní a nebojí se ukázat své emoce.

Pláč je formou komunikace

Když někdo ve vaší blízkosti začne plakat, instinktivně víte, že je něco v nepořádku. V této situaci není třeba slov a sami cítíte, že je někdo vedle vás smutný či cítí zklamání. My lidé se často snažíme o kamennou tvář, ale pláč o nás vypoví to, jak se opravdu cítíme. Slzy dají ostatním nahlédnout do skutečných pocitů některých lidí a může vám usnadnit sdělit pocity. Je to komunikací bez slov.

Brání podráždění

Slzy mají i naprosto praktický účel. Jsou přirozenou obranou těla ve chvíli, když se našeho oka dotýká cizí těleso. Když vás trápí prach, písek nebo řasa, vaše oko přirozeně zareaguje a spustí pláč. Tímto způsobem se chrání před poškozením a infekcí.

Zlepšuje pohodu celého těla

Už jsme řekli, že pláč je užitečný pro naše zdravý: zlepšuje náladu, snižuje hladinu stresu a chrání oči před bakteriemi. Věděli jste ale, že emocionální pláč může obsahovat o 24% více bílkoviny albuminu než jakýkoli jiný pláč? Ten pomáhá regulaci metabolismu. Pláč vám pomáhá bojovat proti některým jiným onemocněním, jakým je třeba vysoký krevní tlak, obezita či diabetes. Zlepšuje tedy pohodu celého těla.

Když se rozbrečíme většinou to znamená, že se necítíme úplně v pořádku, ale po řádném pláči se určitě budete cítit lépe a váš pohled na svět bude jasnější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button