Prevence

Lékaři tvrdí: Vitamín, který zastaví růst rakovinných buněk, nutně potřebujeme!

Podle statistik lékařští odborníci předpovídají, že přibude téměř 1 700 000 nových pacientů, kterým bude ve Spojených státech diagnostikována rakovina. Smutné na tom je, že se bude jednat o nové případy pacientů, kteří touto zákeřnou chorobou teprve onemocní. Nejnovější objev by tak mohl přinést lék na rakovinu a pomoci i nám, českým občanům.

vitamín

Statistiky ukazují, že téměř 70% amerických dětí nemá dostatek vitamínu D a téměř 75% dospělých, což je skutečně hrozivé číslo. Vitamín D je velmi důležitý a prospěšný pro lidský organismus. Podílí se na prevenci mnoha různých onemocnění, nejen při rakovině, ale i na srdeční choroby a dokonce cukrovku. Každodenní konzumace tohoto vitamínu je opravdu nezbytná pro vaše plné zdraví – poskytuje mnoho zdravotních výhod, které v závěru souvisí i s vyléčením rakoviny.

Vitamíny proti rakovině

Málokdo ví, jak je na tom s vitamínem D, kolik ho v těle má a jak se projevuje jeho nedostatek. Není ovšem nic jednoduššího, než si nechat udělat krevní test! Existuje však několik příznaků, které vám mohou napovědět, že máte nižší hladinu.

Nejčastějšími příznaky nedostatku vitamínu D jsou:

  • Bolesti kostí
  • Svalové slabosti
  • Závažné astma – zejména u malých dětí
  • Kognitivní poruchy – u starších dospělých
  • Chronické bolesti
  • Nadměrné pocení – pocení, které se obvykle objeví bez jakékoliv fyzické aktivity nebo vysoké teploty, je společný ukazatel nízké hladiny vitamínu D
  • Depresivní stavy – studie zjistila, že vitamín D může pomoci s depresí, dokonce i s úzkostí

Skupina výzkumníků v Norsku provedla v roce 2008 studii, která se týkala depresí. Sledovalo se 441 lidí s nadváhou a obezitou, mužů i žen. Výzkumníci zjistili, že při dodávce 20 000 až 40 000 IU vitamínu D týdně měli tito lidé významně menší příznaky deprese po uplynutí jednoho roku, než ti ve skupině s placebem.

vitamín

Jak jsme se zmínili dříve, vědci dosud nenašli vztah mezi vitamínem D a rakovinou. Je to možná proto, že vitamín D je rozhodující pro jiné funkce v lidském těle. Nejvýznamnější funkcí vitamínu D je absorbovat vápník pro podporu a zdraví kostí. Zlepšuje funkci kardiovaskulárního a autoimunitního systému včetně dalších funkcí v lidském těle.

Mnoho lékařských odborníků a lékařů říká, že doporučená denní dávka by se měla upravit v závislosti na jeho všeobecném nedostatku. Lidé, od věků 1 až 70 let budou potřebovat 600 IU každý den, zatímco děti od narození do 12 měsíců až 1000 IU denně.

Co se týče doporučení, co vlastně jíst, jsou to zejména tučnější ryby, mléko, jogurt, tuňák, žampiony, pomerančová šťáva, aj. Také je nutné trávit nějaký čas na slunci. Konzumovat se dají i perorální tablety, nejlepší z nich jsou ve formě vitamínu D3. Tyto doplňky byste měli konzumovat na denní bázi, hlavní efekt pro tělo nastane asi za 2-3 měsíce od užívání.

vitamín

Všichni víme, jak složitou a hroznou nemocí je rakovina. Možná, že tento vitamín je chybějící kousek skládačky! Jediné, co musíte udělat je, jíst potraviny, které obsahují vysoké množství vitamínu D nebo doplňky a trávit více času na slunci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button