Prevence

Celulitida: Které esenciální oleje vás jí zbaví?

Celulitida je noční můrou každé ženy. Tukové polštářky, které se ukládají pod svrchní částí kůže nemusí být vždy na první pohled viditelné. Ve stáří se však objevují více a mohou zbytečně hyzdit vaše hýždě či stehna. Chraňte se před celulitidou pravidelným pohybem a zdravou stravou. Podpořit zmizení celulitidy můžete také esenciálními oleji, které jsou skvělou prevencí, ale pomohou i ve chvílích, kdy již celulitidu máte. Jaké oleje to však jsou?

Proč mám celulitidu?

Příčinou vzniku celulitidy nemusí být jen to, že se špatně stravujete či se málo hýbete, ale svou roli hraje také genetika. Pokud se jich však rozhodnete porazit, stačí dbát na vyváženou pestrou stravu, která není bohatá na nezdravé tuky, dostatečně se hýbat, pravidelně sportovat a dbát na tělesnou hydrataci. Za vznikem celulitidy tak může stát špatná strava, strava bohatá na nezdravé tuky, dehydratace, nedostatek fyzické aktivity, pomalý metabolismus, který se však dá nastartovat pohybem a vhodnou stravou, a hormonální změny.

Esenciální oleje jako pomocníci proti celulitidě

Existují však esenciální oleje, které velkou měrou přispívají zdraví pokožky a mohou vás před vznikem celulitidy preventivně chránit, ale také vám pomohou se celulitidy zbavit. Užívat je můžete přímo na pokožku či je přidat do vašeho tělového krému. Esenciální oleje můžete nakapat i do horké koupele, kde mají i aromaterapické účinky. Při výběru olejů však dbejte na jejich kvalitu, jelikož je budete aplikovat přímo na pokožku.

Grapefruit

Grapefruitový esenciální olej pochází z kůry grapefruitů, která je bohatá na živiny. Grapefruit se používá již dlouhá léta jako pomocník proti tloustnutí, tedy ukládání tuků. Tento esenciální olej se může stát přírodním prostředkem „léčby“ celulitidy. Grapefruitový olej má i pozitivní účinky na vaši náladu.

Cedrové dřevo

Esenciální olej se získává také z cedrového dřeva, ze kterého je extrahován. Cedrový esenciální olej obsahuje cedrol, beta-cedren a thujopsen, látky, které mají diuretické, protizánětlivé a astringentní, tedy stahující účinky. Právě ty přispívají ke zbavení se celulitidy.

Citronová tráva

Nejen to, že esenciální olej z citronové trávy dokonale voní, snižuje stresovost a uvolňuje svaly, ale má vlastnosti, které se hodí k odstranění celulitidy. Zvyšuje totiž krevní oběh a tedy i prokrvení v místě, kde byl aplikován. Kvalitní esenciální olej z citronové trávy můžete použít i při vaření, stačí dvě kapky oleje přidat třeba do dýňové polévky či polévky kukuřičné.

Jalovec

Jalovcový esenciální olej je další možností, jak se zbavit celulitidy. Je to přírodní lék obsahující aktivní látky alfa-pinen, sabinene a juniperene. Tento esenciální olej má i diuretické vlastnosti a příjemně dřevitě voní.

Rozmarýn

Rozmarýnový esenciální olej má příznivý vliv na růst vlasů, ale je používán i při zbavení se celulitidy. Pokud máte rádi specifickou vůni rozmarýnu, použijte právě jej na vaši pokožku. Jelikož podporuje prokrvení pokožky, podporuje mikrocirkulaci a tím pomáhá spálit podkožní buňky, je skvělou volbou v boji proti celulitidě.

Levandule

Pravděpodobně doma tento známí esenciální olej již máte. Je totiž velmi populární jako uklidňující prostředek, který navozuje spaní. Použít jej však můžete i v boji proti celulitidě. Levandulový esenciální olej se vám bude hodit i při bolestech hlavy, při stresu, na popáleniny či jako posilovač imunitního systému.

Gerániový esenciální olej

Esenciální olej geránium, tedy pelargonový olej, má osvěžující květinové aroma a mnoho působivých zdravotních přínosů. Obsahuje aktivní složky a-pinenu, myrcenu, limonenu či linaloolu. Působí také jako přírodní diuretikum, pomůže před zadržováním tekutiny v těle a pomůže harmonizovat hormonální systém.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button