JídloPrevenceZdraví

Pampeliška – využijte léčivé vlastnosti jarní bylinky – 1. část

Mnoho zahrádkářů vnímá pampelišku jako otravný plevel. Měli byste ale vědět, že tato rostlina je velmi léčivo bylinou. Již domorodé kmeny využívaly její léčivou sílu do bylinných přípravků a čajů. V posledních letech byla pampeliška podrobena mnoha testům. Bylo zjištěno, že přináší mnoho léčivých výhod a je tak účinná, že konkuruje lékárenským přípravkům. My se dnes podíváme na to, jak se pampeliška využívá v tradiční medicíně.

Rakovina

I když dodnes neexistuje žádný ověřený lék, který by si na 100% dokázal poradit s touto zákeřnou nemocí, pampeliška obsahuje látky, které dokážou zničit některé rakovinné buňky.

  1. Melanom

Melanom, běžně známý jako rakovina kůže, je jeden z nejnebezpečnějších typů rakoviny. Když byl ale k léčbě využit také kořen pampelišky, bylo zjištěno, že látky v něm obsažené zabíjejí rakovinné buňky bez postižení buněk zdravých.

  1. Leukémie

Tento typ rakoviny se nachází v krevních buňkách, a proto je velice obtížně zjistit její stádium. Chronická leukémie může být vysoce agresivní a zároveň odolná proti lékům. Ale i tady dokáže pomoci extrakt z kořene pampelišky.

  1. Rakovina prsu

Pampeliška má také dobré výsledky při léčbě rakoviny prsu a prostaty. Jeden výzkum ukázal, že výluh z jejího listu potlačil růst buněk rakoviny, zatímco kořen zamezil šíření do celého těla.

Detox těla

Pokud hledá účinnou bylinu pro rychlé pročištění těla, zkuste popíjet čaj z lístků pampelišky. Pampeliška má podle ajurvédské medicíny močopudné účinky, zároveň podporuje detox ledvin. Přírodní diuretikum, kterým pampeliška je, pomáhá vašemu tělu se zbavovat přebytečně vody a soli pomocí moči, snižuje zadržování vody a nadýmání.

Detoxikační čaj z pampelišky:

Jednu čajovou lžičku sušených pampeliškových listů, nebo čtvrtinu šálku listů čerstvých zalijte 200 ml vroucí vody. Nechte 10 minut vylouhovat, následně podávejte.

Pokračování ve 2. části.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button