Zdraví

Rozlučte se s diabetem, vysokým cholesterolem a vředy díky fíkovým listům

Věděli jste, že fíkové listy jsou velmi dobrým lékem při onemocnění cukrovkou? Nebo že dokážou potlačit i jiné nemoci? Existuje opravdu mnoho domácích prostředků, které léčí cukrovku, cirhózu jater, genitální bradavice, vysoký krevní tlak, kožní problémy a vředy. Fíkové listy jsou ale ve všech těchto sférách opravdu velmi účinné a je škoda, že se nevyužívají v takové míře, jak bychom mohly.

fíků se dá vyrobit leccos. Nejúčinnější jsou však tinktury nebo obklady, které působí okamžitě a přinášejí úlevu.

Fíkové listy stojí na špičce mezi rostlinami s nejvyšším obsahem vlákniny a vápníků. Listy obsahují také antioxidanty a mají lehce projímavé účinky. Jsou zdrojem hořčíku, mědi, manganu a vitamínu A, B, C a K. Kromě těchto vitamínů a minerálů, obsahují listy také kyselinu listovou, sodík a zinek.

Díky vysokému obsahuj draslíku a vlákniny jsou skvělým lékem ke stabilizaci krevního tlaku. Tyto dvě složky spolu s vápníkem pomáhají i při snižování nezdravého cholesterolu v krvi.

Zdravotní výhody fíkových listů

Cukrovka

Velkou novinkou využitý fíkových listů je ta, že mají anti-diabetické vlastnosti. Člověk trpící cukrovkou potřebuje méně inzulínu, pokud pravidelně užívá extrakt z fíkových listů. Nejvhodnější je ho užívat se snídaní, hned ráno na lačný žaludek. Další možností, jak využít tyto úžasné účinky, je ta, že z nich lze uvařit vývar. Jednoduše listy zalijete vroucí filtrovanou vodou a popíjíte ho jako čaj.

Vysoký obsah triglyceridů

Mimo anti-diabetických vlastností bylo také zjištěno, že fíkové listy dokážou snižovat hladinu triglyceridů v těle. Triglycerid jsou ve skutečnosti tuky, které přijímáme v potravě. Vyskytují se v krvi a jsou pro tělo velmi potřebné správné míře. Slouží totiž jako hlavní zdroj energie. Přebytečné kalorie z jídla si tělo ukládá na později a využívá je například v delších pauzách mezi jídly.

Problém moderního světa tví ale v tom, že triglyceridů přijímáme hodně a naše tělo si nedokáže poradit s tolika přijatými tuky. Pokud má člověk tuků v těle hodně, vystavuje se riziku vzniku kardiovaskulárního onemocnění, problémy s játry a vysoké hladiny nezdravého cholesterolu v krvi.

Ideální by bylo, kdybyste příjem těchto tuků omezily na přijatelnou a potřebnou hodnotu. Pokud s tím ale máte problém, fíkové listy vás nepotřebných tuků zbaví.

Vředy

Dalším problémem dnešního světa jsou vředy, které vznikají v důsledku neustálého stresu a spěchu. Jakmile žaludek nemá dostatečnou ochranu a na jeho stěny působí kyselé žaludeční sekrety, vznikají vředy. A tak se začne tvořit žaludeční vřed.

Kromě dlouhodobého stresu může stát za jeho vznikem stát také vysoký příjem kávy a kyselých nápojů, kouření tabákových výrobků, alkohol, některé léky. Vředová onemocnění však mohou být i dědičná.

Abyste léčili nemocný žaludek, nebo předešli vzniku vředů, žvýkejte denně dva fíkové listy. Lidé s pokročilejším stádiem vředu by měli listy jíst na lačný žaludek hned po ránu.

Hubnutí

Vzhledem k tomu, že fíky obsahují velké množství vlákniny, lidem trpící obezitou mohou pomoci při ztrátě hmotnosti. Pokud proto držíte redukční dietu je dobré je zařadit do jídelníčku.

Fíkový čaj

Fíkový čaj je prospěšný na kardiovaskulární systém a pro lidi trpící vysokým krevním tlakem. Osladit ho můžete nerafinovaný cukrem, nebo přírodním sladidlem.

Fíkové listy vařte po dobu minimálně 15 minut. Poté přeceďte a podávejte.

Užijte si zdravý fíkový čaj.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button