KrásaPrevenceRady a tipyZdraví

Babičky radí, jak vyrobit přírodní pleťovou masku ze dvou složek

V tomto článku se vám představí dva dary přírody, které dostaly do vínku schopnost odstranit snad všechny problémy, se kterými se vaše pokožka může potýkat. Tyto dary jsou soda bikarbona a kokosový olej.

Je až neuvěřitelné, že zcela postačí dvě složky, abychom vytvořili velmi účinnou masku na obličej, která z pokožky odstraňuje nechtěné částečky jako je špína, odumřelé buňky a prach. Dokonce tento recept pomáhá zahojit akné, zarudnutí a co je ještě více neuvěřitelné, dochází ke zmenšení viditelných jizev.

Jako další bonus dojde k vyčištění a ke zmenšení viditelných pórů, takže zcela zmizí černé tečky na tváři.

A jak již bylo zmíněno výše, abychom vyrobili tuto zázračnou pleťovou masku, budeme potřebovat pouze dvě látky a to sice jedlou sodu a kokosový olej.

Nyní si jen zlehka vysvětlíme, jakým způsobem tyto látky čarují.

Kokosový olej léčí pokožku, zvlhčuje a vyživuje a je znám pro své velmi silné antibakteriální účinky. Není divu, že v nynější době je zařazován mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější přírodní kosmetiku zaměřenou na pleť.

Soda bikarbona udržuje na pozitivní úrovni zdravé pH pokožky a dokonce pomáhá od různých druhů vyrážek včetně akné. A nyní se tedy podíváme na přípravu receptu.

 Co budete potřebovat?

  • 1 čajová lžička jedlé sody
  • 2 čajové lžičky kokosového oleje

Poznámka na začátek. Pokud usilujeme o to, aby kokosový olej měl stejnou konzistenci jako ten z obrázku, musí být uskladněn při teplotě nepřesahující 24°C a výše.

Jak postupovat při výrobě a následné aplikaci masky?

  • Ze všeho nejdříve si obě suroviny vložíme do nějaké spíše menší misky, kde je důkladně rozmixujeme do hladké pasty.
  • Vzniklou pastu naneseme na pokožku obličeje.
  • Nyní necháme masku zhruba 5 min. působit.
  • Po tomto procesu omyjeme obličej vlažnou vodou, přičemž pokožku zlehka masírujeme.
  • Nyní už nezbývá nic jiného, než se osušit bavlněným ručníkem a je hotovo.

Po ošetření pleti maskou nemusíme pokožku namazat žádným krémem, neboť pokožka je již hydratovaná díky kokosovému oleji.

Aplikace je individuální, dle potřeby několikrát za týden, zkrátka, dokud nevymizí akné či jiné problémy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button