Zdraví

Pozorujte svůj jazyk a zjistěte, co je s vaším tělem špatně

Jazyk je velmi důležitý sval, který nám umožňuje jídlo ochutnat, polknout, a také mluvit. Vzhledem k tomu, že produkuje sliny pro lepší trávení potravy, je jeho stav vázán na zdraví celého vašeho organismu. Je tedy nejlepším ukazatelem toho, jak si na tom vaše zdraví stojí. Stoupněte si proto před zrcadlo a zjistěte, co vám váš jazyk říká.

Nedostatek vitamínu B12

Pokud se na růžovém jazyku najednou objeví jasné červené flíčky, může to být ukazatel toho, že máte nedostatek vitamínu B12. Tento vitamín je nezbytný pro tvorbu červených krvinek, které zprostředkovávají kyslík celému organismu a jeho nedostatek může způsobit neurologické problémy a demenci. Pokud tyto fleky zaznamenáte, zařaďte do jídelníčku více potravin bohaté na vitamíny B, jako je maso, tuňák, losos a mléčné výrobky.

Bílý povlak na jazyku

Jakmile se vám na jazyku objeví bílý povlak, může to znamenat, že váš organismus bojuje s plísňovou infekcí candida. Candida je kvasinková houba, která se běžně nachází ve zdravém lidské těle. Ovšem jakmile do svého těla dostáváte antibiotika, nezdravě se stravujete či trpíte potravinovou alergií, kterou netušíte, může se tato kvasinková houba přemnožit a způsobovat nepříjemné obtíže.

jezik-foto

Žlutá jako znak infekce

Nažloutlého jazyku se nemusíte bát, pokud pijete nápoje s barvivem či kávu. Nažloutlý jazyk můžete být spojen i s pálením žáhy a špatnou hygienou. Ovšem pokud si nejste ničeho takového vědomi, je velmi pravděpodobné, že vaše tělo trápí nějaká infekce.

Velmi tmavá barva

Nepřirozeně tmavý jazyk může značit problém s krevním oběhem a vysoký krevní cholesterol. Tyto komplikace jsou většinou způsobeny špatnými stravovacími návyky a nedostatkem cvičení. Příčinou může být, ale i deprese či nedostatek spánku a odpočinku.

Bledý jazyk

Pokud vám přijde, že má jazyk velmi světlou barvu, stojí za tím nejspíš snížení krevního tlaku a nedostatek železa v těle. Spolu s bledým jazykem vás může často přepadávat únava a závratě.

Pokud se necítíte ve své kůži, zkuste si prohlédnout váš jazyk. Třeba vám řekne, co vaše tělo trápí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button