HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Neuvěřitelné účinky sody a citronové šťávy na naše tělo

Kombinace sody a citronové šťávy má řadu přínosů pro zdraví, včetně schopnosti detoxikovat tělo, vyrovnat hladiny pH, zlepšit trávení, posílit imunitní systém, podpořit zdraví srdce, chránit kůži, vyléčit játra a předcházet chronickým onemocněním .

Existuje řada zdravotních prostředků, které v posledních letech získaly popularitu, ale použití sody a citronu se datuje do desetiletí v přírodních kruzích zdraví. Tyto látky samy o sobě mají spoustu zdravých účinků, ale když jsou kombinovány, mohou mít dokonce ještě působivější dopad na vaše celkové zdraví. Za prvé, šťáva z čerstvě vymačkaného citronu má vysoký obsah vitamínu C a dalších antioxidantů a je úzce spjata s účinky imunitního systému a diuretiky na tělo. Citrony obsahují vysokou koncentraci minerálů a vitamínů.

Soda je na druhé straně běžným názvem pro bikarbonát sodný, který je technicky považován za léčivý přípravek, a to i přes jeho mnoho kulinářských aplikací. Alkalizační účinek sody je dobře znám, což je důvod, proč ho tolik lidí užívá při potížích s trávením a pálením žáhy, protože může snížit riziko acidózy a mnoho vedlejších účinků, které mohou doprovázet nerovnovážnou úroveň pH v těle.

Recept: Soda a citron

Sodu a citronovou šťávu můžete připravit přidáním lžičky sody a šťávy z poloviny citronu do sklenice minerální vody. Nejlepších efektů dosáhnete tím, že jí vypijete ráno na prázdný žaludek a pak si užívejte efekty po celý den! Pokud se dostane do styku s trávením jídla, nebude schopna pracovat tak rychle v těle a nebude tak efektivní.

Výhody sody a citronové šťávy

Výhody užívání sody a citronové šťávy zahrnují lepší metabolickou funkci, vyváženější úroveň pH, ​​zdravější střevo, nižší riziko chronických onemocnění a rakoviny, zlepšené zdraví srdce a silnější imunitní systém.

Vyrovnané hodnoty pH

Lidé často přehlížejí důležitost snížení hladin kyselin v těle, ale udržení vyváženého pH je pro celkové zdraví rozhodující. Bikarbonát sodný je známý jako alkalizační činidlo, které může snižovat hladiny kyselin, snižuje záněty žaludečních vředů a trávení, ale také udržuje tělo na alkalické úrovni, což znesnadňuje onemocnění a patogeny v těle. Stejně tak kyselina citronová v citronu má ve skutečnosti alkalizační účinek, jakmile je trávena!

Ztráta váhy

Neexistuje přímá souvislost mezi používáním sody a citronové šťávy a ztrátou hmotnosti, ale existuje důkaz, že soda může poskytnout více energie a vytrvalosti během tréninku a podpořit metabolismus. Ačkoli ztráta hmotnosti bude sekundární efekt, je stále možné pomoci svému úsilí v hubnutí s tímto nápojem.

Čisticí vlastnosti

Citronová šťáva je již dlouho známá jako diuretikum a je schopna stimulovat tělo k močení, čímž vylučuje nadbytek toxinů, solí, tuků a vody. To je velmi dobrá zpráva pro ledviny, protože to může snížit stres a tlak na tyto orgány a zajistit, že vaše tělo udržuje nízkou úroveň toxicity.

Péče o zuby

Tradičně mnoho lidí používalo tuto kombinaci pro bělení zubů, ale abrazivní povaha může být škodlivá pro zuby. To může zpočátku snížit žloutnutí zubů a nižší hladiny kyselosti v ústech, ale existují bezpečnější způsoby, než používat tuto kombinaci jako zubní pastu.

Zlepšené trávení

Kombinace sody a citronové šťávy působí jako nádherná antacida a je známo, že rychle snižuje příznaky poruchy trávení, nadměrné nadýmání, křeče a pálení žáhy. Tím, že zabráníte zánětu střeva, který je kritickým prvkem imunitního systému, citronová šťáva a soda mohou významně zvýšit zdraví vašeho střeva.

Zdraví srdce

Výzkum ukázal, že pitná voda smíchaná s sodou je schopna regulovat hladiny „špatného“ cholesterolu a zlepšit hladinu HDL cholesterolu, což může snížit riziko vzniku aterosklerózy a snížit tak riziko mrtvice a srdečních záchvatů.

Péče o kůži

Citronová šťáva má velmi vysoký obsah kyseliny citronové, stejně jako další kritické antioxidanty, které mohou snížit oxidační stres a zabránit negativním účinkům volných radikálů v těle. To je zvláště dobré pro pokožku a může zpomalit známky stárnutí, snížit vzhled vrásek a dát pokožce zdravou záři.

Prevence rakoviny

Jedním z nejkontroverznějších použití citrónové šťávy a sody je jeho potenciální účinek na rakovinu. Bylo zjištěno, že zejména citronová šťáva je velmi účinná proti karcinogenním buňkám a snižováním oxidativního stresu v celém těle se významně snižuje riziko rakoviny.

Posílení imunitního systému

Antimikrobiální účinky citronové šťávy jsou dobře známé, což může zabránit vývoji patogenů a onemocnění ve střevě, stejně jako v jiných částech těla. Kromě toho, ale zvýšením alkalicity těla, díky sodě zabraňujete kyselým podmínkám, o nichž je známo, že se vyvíjí v onemocnění.

Slovo varování: Jak bylo zmíněno, alkalické podmínky, které soda může vytvářet v těle, jsou poměrně silné a soda je široce považována za léčivý přípravek. Pokud ale berete léky, než začnete zkoušet tento přírodní lék, je rozumné mluvit se svým lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button