Přírodní léčbaZdraví

Top 5 bylin pro zdraví všech žen

Kromě možností zdravého životního stylu – včetně výživné stravy, pravidelného cvičení a zdravých adaptací každodenního stresu v životě – existuje mnoho způsobů, jak ženy mohou podporovat jejich hormonální a reprodukční systém.

Zde je 5 top bylin pro zdraví žen

1. Kontryhel

Kontryhel, dá se říct, že je to nejlepší přítel ženy. Švýcarský farář Künzle zdůrazňuje, že dvě třetiny ženských operací by byly naprosto zbytečné, pokud by ženy dlouhodobě popíjely kontryhelový čaj.

Poruchy menstruace a klimakterium

Kontryhel patří mezi nejdůležitější bylinky na úpravu menstruace. Má blahodárné účinky na dělohu, společně s řebříčkem pomáhá upravovat cyklus při nepravidelné menstruaci, pomáhá také ženám v klimakteriu. Řebříček a kontryhel se pije ve formě čaje. Poměr bylinek je 1:1.

Těhotenství a poporodní období

Pomáhá udržet plod, vhodný od 3. měsíce užívat ve formě čaje ženám, které jsou náchylné k potratům. Po porodu je výborný hlavně v šestinedělí, protože posiluje vazivo dělohy. Je velkým pomocníkem i při vyhřeznutí dělohy nebo při tříselné kýle. Při vyhřeznutí dělohy se pije čaj z kontryhele a kokošky pastuší tobolky. Pomáhá také při hemoroidech.

Kromě pití čaje se při vyhřeznutí dělohy uplatňují i sedací koupele připravené z řebříčku a kontryhele. Na sedací koupel používáme 200 g čerstvých bylin.

Hojí rány

Vhodný je k omývání zhnisaných ran, pije se při žaludečních vředech a také slouží k výplachům úst  po vytržení zubu.

Myomy

Kontryhel působí proti výskytu děložních myomů. Ovšem pokud už se nějaký vyskytne, je velká pravděpodobnost, že se díky pravidelnému pití kontryhelového čaje zmenší, nebo úplně zmizí. Při výskytu děložních myomů se pijí 3 šálky kontryhelového čaje po dobu 6 ti týdnů. Po této době by měl myom zareagovat – zmenšit se. Pokud ne, nemá už cenu dále kontryhel za tímto účelem pít. Pokud ke zmenšení došlo, je možno tuto kúru opakovat.

Čaj – jednu vrchovatě naplněnou lžíci dáme do hrníčku, spaříme ¼ litrem vody a necháme krátce vyluhovat.

2. Ploštičník hroznatý

Rostlina pocházející ze Severní Ameriky, Ploštičník hroznatý (Actaea racemosa) podporuje zdravý ženský reprodukční systém. Je známý svými malými bílými květy, byl používán od roku 1800 k podpoře přirozených hormonálních přechodů po celý život ženy. Kořen obsahuje aktivní složky nazvané triterpinové glykosidy, které jsou často standardizovány v moderních bylinných přípravcích.

3. Pískavice- řecké semeno

Podporuje optimální produkci mateřského mléka.

Semena podporují optimální produkci mateřského mléka a slouží také k udržení zdravého metabolismu cukru v krvi. Semena slabě voní jako javorový sirup a často se používají v javorových potravinách. Rostlina, která je domorodá ke Středozemnímu moři, semena jsou výživnými zdroji vitamínů B, vitamínu C a beta-karotenu.

4. Maca

Podporuje zdravé libido a normální plodnost.

Maca je kořenová zelenina, která se podobá řepce, která je příbuzná této rodák peruánské rostliny. Maca roste nejlépe v drsném prostředí vysokých Andách, kde bojovníci jej používali jako doplněk výkonu bez kofeinu. * Kořen Maca (Lepidium meyenii) je stále používán k podpoře zdravé energie a vytrvalosti a je také používán k podpoře zdravého libida u žen (a mužů). Nedávný výzkum ukázal, že může podporovat přirozené plodnosti tím, že pomáhá udržovat normální hladiny reprodukčního hormonu. Má lahodnou, poněkud ořechovou chuť a může být přidána prášková forma této byliny ke šťávám, nebo ovesným kaším.

5. Červený jetel

Bohatý zdroj přírodně se vyskytujících fytoestrogenů.

Červený jetel (Trifolium pratense) je již dlouho používán k podpoře zdraví žen. Bohatý zdroj přirozeně se vyskytujících fytoestrogenů, podporuje zdravou detoxikaci a podporuje zdravou pokožku díky podpoře lymfatických funkcí těla. Červený jetel je vysoko nutriční rostlina, a podporuje tělo během menopauzy. Tato bylina, která se často používá jako potravina pro pastvu zvířat, roste ze Severní Ameriky přes Evropu na Dálný východ. Jako takový má bohatou historii použití v ruském a čínském bylinném průmyslu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button