Zdraví

Spát s domácím mazlíčkem v posteli se nevyplácí

Kdo by měl to srdce vystrčit z postele na zem vašeho psa nebo kočku. Vždyť jsou to přeci vaši přátelé a společníci. Tak proč je nemít i v posteli? Pozor ale – tento zvyk je velmi nebezpečný!

Zvířata totiž nejsou stejně čistotní jako lidé a i když jejich hygieně věnujete maximální péči, nelze zabránit tomu, aby přenášeli parazity, kteří lidem mohou způsobit vážné potíže. Běžným každodenním kontaktem se zvířetem se tito parazité většinou na člověka nepřenesou. Zvážíte-li ale že během noci jste přítomnosti těchto breberek vystaveni nepřetržitě okolo 8 hodin, je vám jistě jasné, že riziko přenosu je nesmírně vysoké.

Domácím mazlíčkům dopřejte vlastní pelíšek

Představte si, kde všude se váš domácí mazlíček pohybuje – všude čenichá, všude vleze, ničeho se neštítí. A se stejným zvířetem poté sdílíte svou postel. Psi i kočky mají přirozeně blechy a různé malé potvůrky, které jim samotným vlastně vůbec nevadí, ale pro člověka se mohou stát noční můrou.

Může se jednat jen o drobné kousnutí od blechy, ale také o poznání vážnější případy zavlečení nejrůznějších parazitů přímo do trávícího ústrojí člověka. Ani pravidelná návštěva veterináře vašeho mazlíčka od těchto breberek neochrání a vás také ne.

Zdraví na prvním místě

I když vám to možná trhá srdce, když svého mazlíčka musíte z postele vystrčit, zdraví by pro vás vždy mělo být na prvním místě. Budete-li trpěliví, zvíře se časem samo naučí, že do postele nesmí a už se o to ani nebude pokoušet. Buďte nekompromisní, trocha láskyplného mazlení v posteli nestojí za všechny závažné zdravotní problémy!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button