Přírodní léčbaZdraví

Gel z aloe vera dokáže vyléčit celou řadu nemocí. Vyzkoušejte ho i vy

Účinky aloe vera jsou známé již od starověku. I staří Egypťané tuto rostlinu znali a hojně ji používali k léčbě mnoha zdravotních neduhů.

V dnešní době ji používáme zejména k ošetření malých ranek nebo popálenin. Známe ji také jako lék na akné a jiné kožní problémy. Nicméně aloe vera má spoustu dalších výhod, o kterých mnozí z nás ani netuší. Obsahuje totiž přes 200 bioaktivních látek, které pomáhají léčit celou řadu zdravotních problémů, působí protizánětlivě, zlepšují trávení, detoxikují tělo a posilují obranné mechanismy organismu.

Rostlina nabitá léčivými látkami

Aloe vera obsahuje řadu nezbytných vitamínů a minerálů jako například draslík, hořčík, vápník, selen, železo, zinek či mangan. Ty jsou schopné účinně ovlivňovat metabolické procesy v těle a dokonce tak přispět i k hubnutí. Gel uvnitř listů aloe vera se pak skládá z enzymů, které rozkládají tuky a cukry a také regulují vznik otoků.

Přírodní aloe je také vynikajícím zdrojem vitamínu B12. Ten je nezbytný pro správnou tvorbu červených krvinek. Může tedy pomoci například vegetariánům, který tento vitamín nepřijímají v mase a mohou tak potenciálně trpět jeho nedostatkem.

Tato rostlina také obsahuje 20 z celkového počtu 22 důležitých aminokyselin, které jsou naprosto nezbytné pro správné fungování našeho organismu. Kyselina salicylová pak účinně řeší kožní problémy a pročišťuje póry. V neposlední řadě je aloe vera schopné zlepšovat stav dutiny ústní a eliminovat vznik zubního kazu.

Použití:

Rostlinu si pořiďte nejlépe zcela čerstvou. Z jejích listů poté vyškrábněte gel a používejte jej neředěný. Můžete jim potírat postižená místa, přidávat jej do jídla nebo nápojů nebo jej jednoduše konzumovat tak, jak je.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button