Přírodní léčba Zdraví

Gel z aloe vera dokáže vyléčit celou řadu nemocí. Vyzkoušejte ho i vy

Napsáno od redakce

Účinky aloe vera jsou známé již od starověku. I staří Egypťané tuto rostlinu znali a hojně ji používali k léčbě mnoha zdravotních neduhů.

V dnešní době ji používáme zejména k ošetření malých ranek nebo popálenin. Známe ji také jako lék na akné a jiné kožní problémy. Nicméně aloe vera má spoustu dalších výhod, o kterých mnozí z nás ani netuší. Obsahuje totiž přes 200 bioaktivních látek, které pomáhají léčit celou řadu zdravotních problémů, působí protizánětlivě, zlepšují trávení, detoxikují tělo a posilují obranné mechanismy organismu.

Rostlina nabitá léčivými látkami

Aloe vera obsahuje řadu nezbytných vitamínů a minerálů jako například draslík, hořčík, vápník, selen, železo, zinek či mangan. Ty jsou schopné účinně ovlivňovat metabolické procesy v těle a dokonce tak přispět i k hubnutí. Gel uvnitř listů aloe vera se pak skládá z enzymů, které rozkládají tuky a cukry a také regulují vznik otoků.

Přírodní aloe je také vynikajícím zdrojem vitamínu B12. Ten je nezbytný pro správnou tvorbu červených krvinek. Může tedy pomoci například vegetariánům, který tento vitamín nepřijímají v mase a mohou tak potenciálně trpět jeho nedostatkem.

Tato rostlina také obsahuje 20 z celkového počtu 22 důležitých aminokyselin, které jsou naprosto nezbytné pro správné fungování našeho organismu. Kyselina salicylová pak účinně řeší kožní problémy a pročišťuje póry. V neposlední řadě je aloe vera schopné zlepšovat stav dutiny ústní a eliminovat vznik zubního kazu.

Použití:

Rostlinu si pořiďte nejlépe zcela čerstvou. Z jejích listů poté vyškrábněte gel a používejte jej neředěný. Můžete jim potírat postižená místa, přidávat jej do jídla nebo nápojů nebo jej jednoduše konzumovat tak, jak je.

O autorovi

redakce

Zanechte komentář

error: