PrevenceZdraví

Zdravotní účinky olivového listí

Každý z nás určitě zná zdravotní účinky olivového oleje. Především extrapanenský je ceněn nejen mezi kuchaři po celém světě a hraje důležitou roli ve středomořské stravě. Již méně známé jsou účinky olivových listů. Tato část rostliny se využívá při terapeutických metodách již po staletí. V tradiční marocké medicíně se používá jako pomocník při stabilizaci hladiny cukru v krvi a kontrole diabetu. Egypťané používali přípravky z něj vyrobené k mumifikaci, čaj z něj vyrobený je využíván ke snižování horečky a proti malárii.

Jednou z hlavních látek, obsažených v listech, je sloučenina Oleuropein s antivirovými a antibakteriálními účinky. Laboratorní studie zjistily, že extrakt z olivového listí je účinný v boji s mikroorganismy jako jsou houby, bakterie, prvoci a viry, jež způsobují celou řadu onemocnění.

Snížení rizika rakoviny

Olivové listy mohou hrát významnou roli v přírodní léčbě rakoviny, jakož i snížení rizika jejího vzniku. Jeho schopností je pozastavit angiogenní procesy, které jsou spouštěcími mechanismy vzniku a růstu nádorů. Oleuropein zabraňuje rozmnožování a pohyb pokročilých nádorových buněk.

Snížení krevního tlaku

Extrakt z olivového listí má rovněž anti –  hypertenzní vlastnosti, napomáhá snižovat riziko srdečních komplikací.

Mladší a zdravější pleť

Extrakt nabízí mnoho výhod pro kůži – snižuje její zarudnutí, zlepšuje prokrvení, pomáhá chránit proti rakovině kůže, zlepšuje její elasticitu, zpomaluje procesy stárnutí kůže.

Posíleni imunitního systému

Díky svým protivirovým vlastnostem pomáhá v boji proti chřipce a nachlazení a má preventivní účinky. Zabraňuje replikaci virů v těle a tím znemožňuje jejich další šíření. Účinný je i v boji proti infekcím dýchacích cest.

Pomoc při artritidě

Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů způsobující bolest a otoky. Olivové listy mají protizánětlivé účinky a tudíž efektivně zmírňují následky tohoto onemocnění.

Zlepšení funkcí mozku a boj proti Alzheimerově chorobě

Oleuropein je schopen zmírňovat příznaky či podmínky související s procesem stárnutí a stařeckou demencí. Díky velkému počtu antioxidantů pomáhá v boji proti volným radikálům a chrání mozek před ztrátou paměti.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button