PrevenceRady a tipy

Kouříte déle, než 5 let? Tento recept vám vyčistí plíce

Všichni velmi dobře víme, že kouření je jedním z nejškodlivějších návyků, které lidé mohou mít. Je to zejména proto, že kouření má negativní dopad na všechny orgány v těle. Největší dopad má na naše plíce, jde totiž o jeden z významných faktorů pro rozvoj rakoviny plic.

Kromě toho pomáhá v rozvoji celé řady onemocnění, jako třeba bronchitidy nebo astmatu. Nápoj, který si dnes představíme, je některými lékaři doporučován jako ideální metoda ke snížení vedlejších účinků kouření. Jedná se o domácí přírodní nápoj na čištění plic, který je nejvhodnější pro lidí, kteří kouří více, než 5 let. Jeho pravidelná konzumace má velmi příznivé výsledky.

smoking-1026556_960_720

Domácí nápoj na čištění plic

Složení:

  • 2 lžičky kurkumy
  • 1 malý kus kořenu zázvoru
  • 1 litr vody
  • 400 gramů česneku (oloupaného a nakrájeného na čtvrtky)
  • 400 gramů cukru (bílého nebo hnědého)

Postup přípravy:

Jako první přidáme 1litr vody do středně velkého hrnce a začneme ji zahřívat. Následně přidáme cukr. Když voda začne vřít, postupně do ní vložíme i zbytek nachystaných ingrediencí. Celou směs vaříme po dobu 5 minut. Následně hrnec vyjmeme z plotny a směs necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Po vychladnutí udržujeme vytvořený nápoj v lednici.

lungs-154282_960_720

Použití nápoje

Je velmi důležité dodržet správné dávkování nápoje. Užívá se 2x denně a to vždy po dvou čajových lžičkách. Každé ráno si vezměte 2 lžičky nápoje na lačný žaludek a následně 2 lžičky ve večerních hodinách, hned po vašem posledním jídle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button