JídloPrevence

5 potravin, které zlepší vaší oslabenou imunitu

Znečištěný vzduch, stres a nezdravé potraviny zanechají stopy na každém organismu. Pouze silná imunita je předpokladem pro pevné zdraví. Pokud si ji tedy chcete udržet, zařaďte do svého jídelníčku tyto potraviny, které jsou doporučovány zejména odborníky na zdravou výživu.

Vlašské ořechy

Tato potravina obsahuje spoustu vitamínů jako je vitamín E, B1 a B6 a také velké množství omega 3 mastných kyselin. Hrst vlašských ořechů denně dokáže chránit srdce a mozek.

Špenát

Špenát byl vždy známý pro své skvělé léčebné vlastnosti. Je plný vitamínů jako A, B2, B6, C, K a E. Spolu s antioxidanty, železem, vápníkem a omega 3 mastnými kyselinami, tvoří jídlo, které nakopne váš organismus.

Hrášek

Hrášek obsahuje leptin, který snižuje pocit chuti k jídlu. Je plný vitamínu B, vápníku, draslíku a kyseliny listové. Napomáhá zdraví pokožky, správné funkce mozku a snižuje krevní tlak. Hrášek často volí lidé jako prevenci proti cévním mozkovým příhodám.

Losos

Je obecně známé, že ryba je velmi zdravá potravina, ale losos je z ryb nezdravější. Zejména se doporučuje divoký losos, který obsahuje velké množství nutričních hodnot. Je vynikajícím zdrojem bílkovin, vitamínu D, komplexu vitamínů B a také omega 3 mastných kyselin. Nové výzkumy dokonce prokázaly, že jeho konzumací chráníte tělo před vznikem rakoviny, kardiovaskulárních problémů a depresí.

Borůvky

Nejen že je to chutná bobulovina, ale je také tak zdravá, že se doporučuje jíst denně. Její složení si dokáže poradit s mnoha nemocemi. Borůvky totiž obsahují flavonoidy, které se ukázaly jako účinné proti rakovině, cukrovce, srdečnímu onemocnění, žaludečním vředům a vysokému krevnímu tlaku. A také umí snížit hladinu škodlivého cholesterolu v krvi.

Odborníci doporučují tyto potraviny zařadit do vašeho jídelníčku denně. Ovšem aby se z toho nestala rutina, postačí, když na tyto potraviny nezapomenete a alespoň jednou týdně si je dopřejete jako příjemné zpestření. Obohaťte svůj jídelníček o tyto supervýživné potraviny a  uvidíte, jak se vám všechny nemoci vyhnou obloukem.spanak3

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button