PrevenceRady a tipy

Třešně a višně na prevenci impotence a hepatitidy A!

Třešně – ovoce, které patří do kategorie super potravin, jsou bohaté na vitamíny A,C a E včetně kyseliny listové, hořčíku, železa a vlákniny. Višně jsou vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálních látek – mají tak blahodárný vliv na celý organismus.

Hlavním pigmentem je červený anthocyanin, který je více přítomný ve višních, než v ostružinách, rybízu a jahodách. Navíc je i zdrojem beta karotenu. Třešně obsahují 19 krát více beta-karotenu, než borůvky a jahody. Obsahují také melatonin – látku, která působí jako antioxidant a je důležitým regulátorem srdečního rytmu a procesu stárnutí. Višně jsou elixírem pro tělo a uchovávají krásnou pleť. Mohou být použity mražené i sušené.

Léčivé vlastnosti třešní a višní:

  • Mají urychlit zotavení po chirurgickém zákroku
  • Snížit zánět
  • Chránit nervový systém
  • Pomáhat v prevenci rakoviny, zejména rakoviny tlustého střeva
  • Léčit nespavost
  • Zmírnit příznaky menopauzy

Čerstvé višně pomáhají při hubnutí (hrst třešní po cvičení sníží pocit těžkosti ve svalech). Třešňové stopky mohou být použity do čaje, který pomáhá při vylučování písku z močových cest, celulitidě, impotenci, onemocnění ledvin a chronickém kašli. Listy třešní jsou dobré na lupenku a otoky víček.

višně

Recept

Vezměte neporušený smaltovaný rendlík a přidejte jednu polévkovou lžíci nasekaných sušených třešňových listů a lžíci sušených květů třezalky tečkované (setkat se můžete i s anglickým názvem St John). Potom se přidají tři sklenice teplého piva, kterým se listy a květy zalijí. Rendlík položte na sporák a směs ohřívejte.

Od doby, kdy se začne vařit, sledujte čas a nechte na mírném ohni probublávat asi 30 – 40 minut, poté vychladnout. Každý den užívejte dvě lžíce této směsi asi tak třikrát denně po jídle. Před spaním si dejte poslední. Pokračujte v této léčbě po dobu 1 – 2 měsíců. Tento čaj má příznivý účinek na játra.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button