KrásaRady a tipy

Vyzkoušejte domácí gel na obličej s okurkou

Mít krásný obličej je důležité především proto, že je to to první, s čím se druzí lidé setkávají. Chceme proto, abychom na první dojem vypadali co nejlépe, a tudíž nás černé tečky a jiné kožní problémy často velmi trápí. Chyba je ta, že plno z nás si myslí, že černé tečky jsou problémem nečistoty, a tak používají silné, někdy i škodlivě chemické, látky, které spíše docílí ucpávání pórů. Ano, hygiena je důležitá, ale hlavní problém, který tyto nedokonalosti způsobuje, je naše tělo uvnitř. To, jestli se vám udělá na čele pupínek, způsobují více mazové žlázy a naše životospráva.

My se dnes ale nebudeme zaměřovat na to, jak se s kožními problémy vypořádat uvnitř, nýbrž jak si vyrobit přírodní a jemný gel na obličej. Díky tomuto přípravku nebude dostávat vaše pleť zabrat, bude vyživená a vyčištěná. Dnes si představíme výživný okurkový gel na obličej.

Okurka jako lék na obličej

Okurka je již po desetiletí známá pro své léčivé účinky. Asi mnoho z nás si pamatuje, jak naše maminky a babičky nevyhazovali slupky z okurky, ale přikládali si je na obličej. Okurka totiž obsahuje látky, které bychom mohli nazvat přísadami krásy. Má léčivé a zklidňující účinky a lehce si poradí se suchou kůží, vrásky, černými tečkami, jizvičkami a pupínky. Látky z okurky dokážou krásně vyčistit pokožku a zlepšit její kvalitu během krátké doby.

Za vším stojí její vitamíny a minerální látky. Okurka obsahuje vitamín C, provitamín A, řadu vitamínu B (kromě B12), křemík, síru, draslík, sodík, fosfor, zinek, měď, chrom, kobalt a mangan.

Okurka dokáže s pletí hotové zázraky.

Okurkový gel na obličej

Na okurkový gel budete potřebovat:
  • 2 středně velké okurky
  • Aloe Vera (stonek, nebo gel z lékárny)
  • šálek vody
Příprava

Omyjte okurku a nakrájejte ji i se slupkou na malé kousky. Poté ji vložte do mixéru a přidejte Aloe Vera. Vše dobře rozmixujte. Nakonec přidejte trochu vody podle toho, jaká konzistence vám bude vyhovovat. V případě, že používáte Aloe Vera gel, nebudete potřebovat přidávat vodu vůbec.

Používání okurkového gelu

Vzniklý gel aplikujte na obličej a kruhovými pohyby jemně promasírujte pokožku (díky tomu se zlepší prokrvení). Nechte gel působit asi 25 minut, a poté obličej umyjte studenou vodou. Vaše pokožka bude znatelně čistší a hebčí. Mimo jiné pomáhá odstranit i otoky pod očima a tmavé kruhy.

Masku můžete používat klidně i třikrát do týdne. Uvidíte, že díky léčivým přírodním složkám se kvalita vaší pleti zlepší. Pokud masku budete používat v dopoledních hodinách, je lepší oplachovat pleť teplou vodou. Jinak se doporučuje masku aplikovat před spaním.

S okurkou bude vaše pleť mnohem krásnější. Vyzkoušejte ji proto také.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button