Krása

TIP: Domácí pleťové masky aneb jak se zbavit rozšířených pórů a černých teček

Každý z nás si rád dopřeje chvíli sám pro sebe a pečuje o svůj zevnějšek. Pokud vás baví připravovat domácí masky na pleť, tento článek je přímo pro vás. Přinášíme vám několik tipů na pleťové masky, které vás zbaví lesknoucí se pleti, viditelných pórů a černých teček.

Voda a soda

Pro přípravu této masky budete potřebovat pouze 2 lžíce jedlé sody a 2 lžíce vody. Ingredience promíchejte a naneste na obličej. Nechte zaschnout a působit alespoň 15 minut. Poté obličej pečlivě opláchněte studenou vodou. Vaše pleť bude vyčištěná, bez lesku a krásně odpočatá.

Okurka, citron a růžová voda

Připravte si okurku, oloupejte ji a pečlivě rozdrťte. Poté do ní přidejte jednu čajovou lžičku růžové vody a několik kapek citronové šťávy. Masku si pečlivě rozložte na obličej. Ulehněte a navrch položte jemné plátýnko. To pohltí přebytečnou vodu. Odpočívejte alespoň 20 minut a následně masku smyjte studenou vodu. Tato maska vaši pleť hydratuje, dezinfikuje a probouzí vaši krásu.

lemon-squeezer-609273_960_720

Vaječný bílek a citronová šťáva

Tuto obličejovou masku vykouzlíte za okamžik. Stačí, když bílek smícháte s několika kapkami citronové šťávy. Nanesete na obličej, necháte zaschnout a za 10 minut smyjete vlažnou vodou. Tato maska pomáhá odstranit všechny odumřelé buňky a stáhnout rozšířené póry.

Rajčatová šťáva a limetka

Příprava této masky zabera pár vteřin. Smíchejte pár kapek limetkové šťávy s rajčatovou šťávou. Použijte vatový tampon a naneste směs na tvář. Nechte působit 15 minut a poté smyjte masku studenou vodou. Kyselina z rajčat působí jako stahující prostředek a pomůže vám zbavit se lesku vaší pleti. Maska uzavírá póry a zpevňuje pleť.

Mandle a limetka

Tuto masku si začněte připravovat už den před použitím. Namočte několik mandlí v misce s vodou a nechte je namočené přes noc. Ráno stačí mandle rozemlít či rozdrtit, až vznikne jemná pasta. Přidejte limetkovou šťávu a neneste masku na tvář. Nechte takto působit asi 30 minut. Poté maskou jemně promněte váš obličej, čímž docílíte peelingového účinku. Poté masku smyjte studenou vodou. Pleť bude dokonale rozzářená a zbavíte se tímto způsobem odumřelých buněk.

Citron a šťáva z ananasu

Vymačkejte šťávu z půlky citronu a promíchejte s polovinou šálku ananasové šťávy. Namočte do této směsi žínku či vatové tamponky a naneste na tvář. Nechte žínku položenou na tváři, poté ji sundejte a nechte masku ještě 5 minut působit. Smyjte masku studenou vodou. Enzymy z ananasu čistí vaši pleť a stahují póry.

Dopřejte vaší pleti péči, ať vypadá krásně a svěže každý letní den.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button