KrásaRady a tipy

Blahodárné účinky přírodních olejů na naše vlasy

Většina přípravků pro péči o vlasy obsahuje nekonečný seznam složek a mezi nimi se objevují i některé škodlivé toxiny a chemikálie. Udržovat vlasy lesklé a zdravé není snadné. Ovlivňuje je totiž řada faktorů – životní prostředí, naše stravovací návyky, mnohdy nevhodná péče. Co tedy dělat, aby naše vlasy zůstaly zdravé a krásné? Zkuste si vytvořit vlastní pečující přípravky vyrobené z přírodních olejů. Ty budou mít na vaše vlasy blahodárné účinky.

Kokosový olej

Tento olej je neuvěřitelně všestranný a nabízí řadu příznivých účinků. Odborníci doporučují používat olej frakcinovaný, který má vyšší obsah kyseliny kaprylové a kaprinové (mají silnější antioxidační účinky), má lehčí konzistenci a neobsahuje některé druhy triglyceridů. To zvyšuje jeho trvanlivost. Také snáze proniká do vlasové struktury. Olej přispívá ke zlepšení zdraví pokožky hlavy, bojuje proti infekcím a plísním, podporuje růst vlasů, hydratuje a dodávám vlasům objem a lesk.

Ylang Ylang

Tento olej se vyrábí z květů tropické rostliny a je vyhledáván po staletí díky svým blahodárným vlivům na vlasy. Při používání na vlasovou pokožku pomáhá stimulovat růst vlasů. Funguje na roztřepené konečky, pomáhá zvyšovat lesk vlasů a je vhodný jako prostředek na jejich rozčesávání.

Rozmarýnový olej

Tato aromatická bylina se běžně používá při vaření. Rovněž však nabízí řadu výhod pro vlasy, včetně schopnosti stimulovat jejich růst. Zpomaluje šedivění, pomáhá v boji proti lupům a na suchou pokožku hlavy. Jeho velkou výhodou je, že pomáhá při zpomalování vypadávání vlasů. Obsahuje v sobě silné antioxidanty a má vynikající antibakteriální a protizánětlivé účinky. To vše pomáhá bojovat proti škodám, které na vlasech způsobují špatné ovzduší a používání různých chemických prostředků na vlasy. Aplikací na pokožku hlavy zvyšuje průtok krve v této oblasti a díky tomu se dostávají živiny lépe do vlasových kořínků.

Levandulový olej

Levandule je nejen relaxační a uklidňující prostředek, ale také působí pozitivně na vlasy a vlasovou pokožku. Přispívá k lepšímu prokrvení a tím brání vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Upravuje rovnováhu vlasového mazu a také nabízí silné antiseptické a antimikrobiální účinky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button