KrásaRady a tipy

Návod: Jak si obarvit obočí za pomoci přírodních látek?

Jste příznivcem doma vyráběné kosmetiky a podlehli jste trendu zvýrazňování obočí? V tom případě se vám bude líbit dnešní článek, který vám přináší recept na směs, díky které své obočí můžete přirozeně obarvit. Neobsahuje žádné chemikálie ani nic zbytečného navíc. Napadá vás nějaká přírodní ingredience, kterou byste si mohli obočí přirozeně obarvit?

Domácí barvení obočí

V oblasti kosmetiky se stalo v poslední době velkým trendem silně zvýrazněné obočí, ať už obarvené či domalované tužkou na obočí. Obočí se stalo další důležitou součástí obličeje, které je potřeba upravovat. Pro obarvení obočí většinou navštěvujeme kosmetičku či speciální salon. Obočí si však můžete obarvit i doma za pomoci přírodních ingrediencí.

Potřebné ingredience

  • 2 polévkové lžíce mleté kávy
  • 1 polévková lžíce kakaového prášku (pro světlejší obočí méně)
  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 1/2 čajové lžičky medu
  • 1-2 kapky gelu z aloe vera

Jak na to?

Nejprve se rozmyslete, jak tmavá by měla barva obočí být. Záleží na přirozeném vzhledu vašeho obočí. Určitě si nepřipravujte barvu, která bude o dva odstíny tmavší než vaše barva obočí. Obočí by mělo po obarvení působit upraveně, ale stále přirozeně. Podle toho přidávejte množství a zbarvení kakaového prášku

Připravte si misku na váš obarvovač. Vsypte do ní kakaový prášek. Pokud máte obočí zbarvené spíše do černé barvy, můžete použít i prášek z černého uhlí, pokud je naopak světlejší, vyzkoušejte prášek z mletého zázvoru. Dále přidejte mletou kávu, která již byla použita, tzv. byla zalita horkou vodou. V misce byste tedy měli nyní mít kakaový prášek a „mokrou“ mletou kávu. Dále přidejte kokosový olej, med a aloe vera gel. Dobře promíchejte, nechte asi pět minut odpočinout a poté aplikujte na vaše obočí.

Aplikace

Nejdříve začněte vnitřní částí vašeho obočí, tedy nejblíže k nosu, kde je obočí nejhustší. Použijte vytvořené barvivo a s pomocí malého kartáčku či dřevěné tyčinky ho aplikujte. Naberte barvu a pomalu své obočí obarvujte od nejhustší části, pomalu až ke konci obočí. Při nanesení barvy buďte opatrní, pokud přetáhnete, můžete barvu jednoduše smýt s pomocí papírového kapesníčku a odličovací vody. Nechte barvu nanesenou působit po dobu 15-20 minut. Jelikož se používají jen přírodní ingredience, jejich působení trvá déle než pokud používáte klasické barvy s obsahem chemikálií.

Po 20 minutých barvu odstraňte s pomocí tamponků či papírových kapesníků. Při sundavání barvy trochu přitlačte. Pokud se vám barva dostala někam, kam jste nechtěli, použijte odličovacího mléka či vody. Tento proces opakujte každé tři až čtyři týdny, vždy když uvidíte, že vaše obočí ztrácí svou barvu. Zbytek směsi uschovávejte ve vaší lednici.

Účinky ingrediencí na vaši pleť

Mletá káva je skvělým způsobem, jak obarvit přirozenou cestou vaše obočí, navíc je to skvělý způsob jak zrecyklovat zbytky kávy. V této směsi je však hlavním obarvovačem kakao. Pokud si dopřejete kvalitní tmavé kakao, bude vaše obočí opravdu tmavé, pokud ho přidáte méně či zvolíte světlejší kakao, bude obočí světleji obarvené. Kokosový olej působí jako antibakteriální činidlo. Med je skvělý na hojení a podporuje zdravý vzhled pokožky a vyživuje. Díky aloe bude vaše kůže zdravá a hydratovaná.

Zdroj: draxe.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button