Rady a tipy

Co na bolest v krku

Bolest v krku Bolest při polykání Co na bolest v krku Babské rady Knedlík v krku Bolest v krku v těhotenství

Stejně jako existuje velmi široká škála důvodů, které způsobují bolest či nepříjemné pocity v krku, jsou k dispozici také nejrůznější prostředky a postupy jakými lze proti těmto zdravotním problémům zakročit. To je také jeden z hlavních důvodů, proč je nutné správně určit původce potíží, protože každý problém má jiné postupy ke svému zdárnému vyřešení.

Podaří-li se vyloučit závažná onemocnění, která vyžadují odborný lékařský zásah či léky na předpis – v případě angíny jsou to již zmíněná antibiotika, jež se nasazují cíleně na konkrétní druh bakterie způsobující zdravotní potíže – můžete využít volně prodejné prostředky tlumící bolest či škrábání v krku, aplikovat různé zábaly, nebo vyzkoušet osvědčené rady z domácí lékárny. Zvýšené opatrnosti je pak třeba u lidí trpících potravinovými i lékovými alergiemi a také u těhotných či kojících žen.

Pastilky na bolest v krku

Osvědčeným a praktickým řešením bolestí v krku bývají v lékárnách volně dostupné pastilky. Problém ovšem je nalézt přesně ty, které pomohou vyřešit právě váš problém, protože každému člověku pomáhá něco jiného a v současné době je k dispozici opravdu velké množství nejrůznějších přípravků na škrábání v krku. Kromě tuhých pastilek jsou zde všelijaké sirupy, kapky, spreje obsahující lokální antibiotikum, kloktadla a další.

Z velkého množství zmíněných přípravků je pak možné zmínit například:

  • Septolete s účinnou látkou benzalkonium chlorid
  • Strepsils a Neoangin s účinnou látkou dichlorbenzenmethanol
  • Orofar jehož hlavní složkou je benzoxonin
  • Tantum Verde založené na benzydaminu
  • Stopangin s účinnou látkou hexetidin

Všechny zmíněné látky mají primárně antibakteriální a dezinfekční účinky. Odlišným přípravkem je pakkupříkladu Bioparox, jehož hlavní složkou je fusafungin – látka přírodního původu, která působí jako lokální antibiotikum.

Při každém užívání přípravků na bolest v krku je však důležité si uvědomit, že se jedná o lék a ne o bonbony, proto je velice důležité je jako léky také užívat. To znamená:

  • dodržovat předepsaný způsob dávkování
  • pastilky nechat pozvolna rozpustit v ústech
  • nejíst a nepít bezprostředně po užití přípravku
  • v případě neustoupení potíží během jednoho týdne navštívit lékaře

Ačkoliv mohou mít zmíněné pastilky, kloktadla, sirupy a další různé složení, vždy by měly mít vlastnost anestetickou (tlumící bolest) a antiseptickou (ničící původce potíží). Pro lepší účinek a posílení imunity je pak možné kombinovat pastilky se zábaly, vitamíny nebo třeba bylinkami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

  1. Preventan mě pravidelně zachraňuje před nemocí. Stačí při prvních příznacích jeden dva dny užívání a nemoc už nepropukne. Vyzkoušeno již několikrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button