Zdraví

Knedlík v krku

Bolest v krku Bolest při polykání Co na bolest v krku Babské rady Knedlík v krku Bolest v krku v těhotenství

Jako takzvaný „knedlík v krku“ se označuje pocit cizího tělesa v hrdle, který je neustále přítomen při polykání. Vzniká při něm tlak na ohryzek a někdy se objevují i potíže s dýcháním. Nejčastěji je tento stav doprovodným jevem zánětu mandlí, některých onemocnění jícnu či žaludku, zduření sliznic hltanu v důsledku infekce nebo alergie, ale také onemocnění štítné žlázy. Při déle trvajících potížích tohoto druhu je proto vždy dobré nechat se vyšetřit u lékaře.

Naprosto stejné potíže ovšem vyvolávají také stavy úzkosti, panika a nejrůznější stresové poruchy. V takovém případě je vhodné navštívit psychoterapeuta a začít aktivně pracovat se svojí psychikou i podvědomím. Léky totiž představují pouze pasivní přístup, který potlačí příznaky, avšak nevyřeší příčinu problému. Práci psychologa rovněž vhodně podpoří rady zkušeného homeopata.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

  1. Dobrý den nez jsem včera sla spat citila jsem knedlik v krku a potrebuju se toho zbavit je to hodně nepříjemné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button