Zdraví

Bolest v krku v těhotenství

Bolest v krku Bolest při polykání Co na bolest v krku Babské rady Knedlík v krku Bolest v krku v těhotenství

Mnoho žen se v době svého těhotenství potýká se stejnými zdravotními obtížemi jako ostatní, avšak v tomto období může mít jakákoliv změna zdravotního stavu budoucí matky důsledky pro stav plodu, a proto se i léčbě jinak často banálního škrábání v krku musí věnovat zvýšená pozornost. Příčin vzniku bolestí v krku je velmi mnoho a jejich správná diagnóza je proto v době těhotenství o to důležitější.

Nejkritičtější periodou pro poškození plodu vlivem užívání nevhodných léků je období přibližně prvních 2-3 měsíců, kdy probíhá vývoj většiny klíčových orgánů. Obecně lze v tomto období těhotným ženám doporučit, aby se, pokud je to jen trochu možné, jakýmkoliv lékům vyhnuly. Ačkoliv se totiž o mnohých přírodních látkách tvrdí, že působí příznivě, jen málo z nich má tyto účinky opravdu prokázané, a proto je nutné k nim přistupovat s nejvyšší opatrností, po konzultaci s lékařem a nejlépe po ukončeném prvním trimestru.

I tak je ale pro těhotné ženy dostupné velké množství přípravků či alternativních způsobů léčby bolestí v krku. Nejčastěji se doporučuje kloktání slané vody či Vincentky, avšak vhodné pro těhotné jsou například i Septisan s účinnou látkou adipát aminotridekanuPreventan, jehož hlavní složkou je látka ProteQuine obsahující oligopeptidy, aminokyseliny a nukleotidy, pak také šetrný Sinupret vytvořený z účinných rostlinných látek zvaných riboflavonoidy a další. Jakékoliv zdravotní problémy v průběhu těhotenství a pastilky nebo jiné přípravky, které chcete k jejich léčbě užívat, se ovšem vždy doporučuje konzultovat s lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button