PrevenceRady a tipyZdraví

Čaj, který odstraňuje toxiny v lymfatických uzlinách, střevech i žlučníku

Během našeho života se často stravujeme nezdravě a obvykle nás ani nenapadne, že naše tělo také potřebuje nějakou tu očistu. Přitom samotná očista jako taková působí jako prevence proti pozdějšímu závažnému problému.

Níže slibovaný čaj užívaný před spaním pomáhá tělu vyplavovat toxiny, posiluje imunitu a zrychluje metabolismus. Tento čaj také pomáhá tělo přivést do zásaditého stavu. Jednotlivé složky čaje spolu zcela harmonicky spolupracují a dávají nám obrovské léčebné výhody.

Nyní si uvedeme jednotlivé složky tohoto čaje.

Citron

Citrusy jako takové slouží k detoxikaci těla přirozenou cestou. Citron příznivě ovlivňuje ledviny, játra, krevní oběh či imunitu a i přes svou chuť kyselého charakteru se řadí mezi nejvíce alkalické potraviny. Dokonce pomáhá tělu dostat se do požadovaného alkalického stavu pH.

Zázvor

Je celkem běžné, že zázvor užíváme v době nachlazení, neboť má obrovské přírodní protizánětlivé účinky. Zároveň je velmi silné diaforetikum, čímž dokáže zvýšit pocení a přispívá k detoxikaci těla. Vědecká studia zjistily, že obsahuje přírodní antibiotikum dermcidin, který pomáhá proti bakteriálním, plísňovým či virovým onemocnění. Zázvor sám o sobě posiluje imunitní systém.

Kajenský pepř

Kajenský pepř obsahuje velké množství látky zvané kapsaicin, který neutralizuje neuropeptidy, což zajišťuje lepší cirkulaci krve a následně plynulý přísun živin do tkáně. Nežádoucí látky a toxiny se pak dostávají ven z těla.

Skořice

Jelikož skořice snižuje hladinu fruktózy a glukózy v krvi, zpomaluje se pak vývoj tukové jaterní nemoci.

A nyní si představíme samotný recept.

Budeme potřebovat

  • 3/4 šálku vody
  • 1 ks zázvoru (oloupaného a nakrájeného na tenké plátečky)
  • 1 lžička kurkumy
  • 1/3 lžičky skořice
  • 1/2 lžička kajenského pepře
  • 1 lžíce surového organického medu
  • šťávu z 1/2 citronu

Krok za krokem

  • Ze všeho nejdříve si ohřejeme vodu.
  • Poté ji přelijeme do šálku, přidáme zázvor a necháme pár minut louhovat.
  • Následně už pouze přidáme citron, skořici, kajenský pepř a trošku medu.

Aplikace

Je dobré užívat každý večer asi 1 hod. před spaním a ráno ihned po probuzení. Výsledky se dostaví již brzy.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button