PrevenceRady a tipy

Jak ulevit nočním bolestem zad? Příčina může být velmi jednoduchá!

Dostat se přes den z bolestí zad je těžké, když na vás mají vliv faktory, které se dějí přes noc. V noci se různě přetáčíte, snažíte se spát a ono to nejde. Poslední kapka, říkáte si. Je ovšem jasně dáno, že lidé, kteří trpí chronickou bolestí, hůře spí. Nepatříte mezi ně náhodou?

Jak můžete získat pocit klidného spánku a popřát si „dobrou noc“ tak, aby taková skutečně byla? Objevte bolest zad skrytou v některých možných zdrojích, které si uvedeme. Leckdy je to tak jednoduché, co třeba zkusit novou matraci nebo změnu polštáře? Poloha při spánku ovlivňuje vaše tělo více, než si myslíte.

Trpíte bolestí zad? Máme pro vás několik tipů

pillow-456430_960_720Fyzioterapeut a expert na bolest, Malton A. Schexneider, říká, že mnoho lidí nevyužívá efektivně polštáře. Víte o tom, že ho lze umístit i mezi kolena? Uleví totiž tlaku ze zad, když ho začnete správně používat. Jinak co se týče polštáře pod hlavu, ten by měl podporovat krk, ne ramena.
pillows-1031079_960_720Ramena by měla být už na matraci, jinak se páteř dostane do špatné polohy. Většina z nás to má spíše opačně. Také je tu možnost změnit výplň polštáře z tradičních pěn a peří za vodní. Vodní polštář je naplněn cca 5 litry vody.

Dále matrace, jak je to s ní? Matraci z obchodu vezměte na zkoušku. Schexneider doporučuje, aby lidé vyzkoušeli matraci ještě před nákupem. Pokud máte o některou matraci zájem a líbí se vám, lehněte si na ní a přijďte takto do obchodu klidně víckrát. Doma jí také zkoušejte po dobu 30 – 45 dnů, existuje celá řada obchodů, které umožňují matraci vrátit, když vám nebude vyhovovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button