JídloPrevenceTOP 10

TOP 10 potravin, které vás ochrání před infarktem

Kardiovaskulární choroby většinou vznikají jako důsledek nesprávného a nezdravého životního stylu. Tučné jídlo a stres nám ničí tepny, ucpávají průtok krve a zapříčiňují nejednu nemoc. Naštěstí existují potraviny, které se proti těmto neduhům umí postavit. Pojďme se společně podívat, které to jsou.

Avokádo

Jestliže rádi používáte v sendvičích majonézu, avokádo ji dokáže perfektně nahradit. Nejen, že se jedná o zdravou variantu majonézy, ale dokáže léčit i náš organismus. Některé studie ukazují, že pravidelný příjem avokáda dokáže snížit hladinu špatného cholesterolu a zvýšit hladinu cholesterolu dobrého.

Chřest

Chřest má tu vlastnost, že očišťuje tepny a snižuje krevní tlak. Také léčí žíly a tepny. Chřest se skládá z vlákniny, minerálů a vitamínů K, B1, B2, C a E, které jsou pro naše tělo nezbytné.

Granátové jablko

Granátové jablko je ovocem, které obsahuje plno fytochemikálií a antioxidantů. Ty jsou prospěšné především pro stěny tepen. Šťáva z granátového jablka podporuje lepší produkci oxidu dusnatého, který stimuluje krevní oběh a čistí tepny.

Brokolice

Někteří ji milují a jiní nesnáší její zápach. Ano, řeč je o brokolici. Je jednou z nejzdravějších potravin preferovaných především ve vegetariánské stravě. Brokolice je plná vitamínu K a vlákniny, které snižují krevní tlak a cholesterol.

Kurkuma

maxresdefault (1)Jedno z nejpopulárnějších léčivých koření má silně protizánětlivé vlastnosti. Kurkuma je nejlepším přírodním lékem na prevenci proti ateroskleróze, tzv. kornatění tepen. Pokud ji budete přidávat do jídla, snížíte poškození cév a zamezíte vniku krevních sraženin.

 

Kaki

Kaki, nebo také tomel, je nepříliš známé ovoce, které je ovšem velmi zdravé. Kaki obsahuje vysoké množství polyfenolů snižujících hladinu nezdravého cholesterolu v krvi. Kaki obsahuje i vlákninu, která čistí tepny a reguluje krevní tlak.

Spirulina

Spirulina, společně s chlorelou, je v poslední době velice oblíbená potravina, která má významné detoxikační účinky. Tato zelená sinice je plná proteinů a obsahuje všechny potřebné esenciální aminokyseliny, které náš organismus potřebuje. Spirulina také reguluje hladinu lipidů v krvi a stará se o správnou funkci celého kardiovaskulárního systému.

Skořice

Toto velmi oblíbené aromatické koření je schopno snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi a čistit nahromaděné toxiny z tepen. Obsahuje též antioxidanty, které jsou nezbytné pro zdraví kardiovaskulárního systému, a které bojují proti oxidaci krve. Přidejte trochu skořice do kávy, čaje, nebo sladkého jídla každý den.

Brusinky

Brusinky snižují špatnou hladinu cholesterolu a zvyšují hladinu dobrého. Bylo dokázáno, že brusinková šťáva snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárními chorobami o neuvěřitelných 40%.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje katechiny, sloučeniny schopné odstranit cholesterol z těla již během trávení. Konzumujte 1-2 šálky zeleného čaje denně, vaše krevní tuky budou v normě a tepny očištěné. Spolu s těmito velmi příznivými přínosy dokáže čaj podpořit funkci metabolismus a tím i hubnutí.

Špatný jídelníček dokáže ohrozit každého. Předejděte jakýmkoliv komplikacím a nemocem postihující kardiovaskulární systém a jezte pravidelně potraviny, které tomu zamezí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button