Prevence

Úžasné léčebné vlastnosti muškátového oříšku

Muškátový oříšek má rafinovanou, sofistikovanou a velmi příjemnou vůni. Je skvělý nejen při pečení a vaření, ale má i řadu léčebných vlastností díky látkám v něm obsaženým.

Jsou to především vitamíny (B1, B2, B4, B6, A, C, PP, beta-karoten, kyselina listová, pyridoxin), minerály (vápník, sodík, hořčík, draslík, fosfor), stopové prvky (zinek, železo, měď, selen a mangan), saponiny, eugenol a esenciální oleje.

Zdravotní výhody

  • Eliminuje akné

Díky svým protizánětlivým účinkům může oříšek pomoci v boji proti akné.

Připravit si můžete směs:

  • 2-3 semínka muškátového oříšku
  • trochu mléka

Vzniklou pastu naneste na obličej a nechte působit asi dvě hodiny. Následně obličej omyjte vlažnou vodou.

  • Podporuje trávicí systém

Muškátový oříšek obnovuje správné trávení, stimuluje chuť k jídlu, pomáhá v boji se střevními infekcemi. Postačí, pokud posypete ovocný salát nebo přidáte trochu do smoothie.

  • Efektivní podpora spánku

Nasypte trochu nadrceného oříšku do sklenice mléka.

  • Uvolňuje stres

Muškátový oříšek je stimulant, který pomáhá zvyšovat funkce mozku, zmírňuje stres a úzkost, snižuje výskyt vrásek. Obsahuje enzym, který rozkládá elastin, jež udržuje pokožku pevnou a mladou.

Upozornění: Muškátový oříšek není určen k léčbě či prevenci onemocnění, ani jako náhrada nebo alternativa k lékařské pomoci. Může fungovat pouze jako podpůrný prostředek.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button