PrevenceRady a tipyZdraví

Varovné signály, které vám rty dávají o zdraví

Různé části vašeho těla mohou najít způsoby, jak vám říct, že vaše zdraví musí být prioritou. Možná dáváte příliš mnoho hodin na práci, jen sedíte a téměř žádné pohyby. Nebo možná píšete příliš mnoho nebo vystavujete oči více obrazovkám po dlouhou dobu. Možná okamžitě nepocítíte změny ve svém těle kvůli nezdravému životnímu stylu. Ale všechny začínají varovnými signály, které vám dávají vaše oči, nehty nebo kůže. Rty nám také pomáhají zjistit, zda existuje problém s vaším zdravím. Ano, existuje spousta věcí, které rty říkají o vašem zdraví.

Varovné signály, které vám rty dávají o vašem zdraví

Zdravé rty by měly vypadat hladké, dobře hydratované a mít přirozenou barvu. Přirozená barva zdravých rtů se liší od člověka k člověku, ale obecně by měly mít narůžovělý odstín. Pokud tomu tak není, možná budete chtít poradit se s lékařem.

Bledé rty

Bledé nebo modravé rty mohou naznačovat anémii, špatný krevní oběh nebo respirační problémy, protože naznačují nedostatek kyslíku v krvi.

Suché a popraskané rty

Když se ochladí, rty mají tendenci být suché. Ale suchost může být také způsobena dehydratací nebo nedostatkem vitamínů kromě povětrnostních podmínek. Přetrvávající popraskané rty mohou být známkou podvýživy nebo kožních onemocnění.

zdrave-rty-muz

Oteklé rty

Otok může být způsoben alergiemi, infekcemi nebo zánětlivými stavy, jako je angioedém, které mohou vyžadovat lékařskou pomoc.

Vředy nebo léze

Přetrvávající vředy nebo léze na rtech mohou naznačovat infekce, jako jsou opary nebo vředy.

Popraskané koutky

Praskliny mohou být známkou nedostatku vitaminu B nebo železa, nebo mohou být houbovou infekcí nazývanou úhlová cheilitida.

Změna barvy nebo neobvyklá pigmentace

Tmavé skvrny nebo změna barvy rtů mohou být známkou hormonální nerovnováhy, nedostatku vitamínů nebo reakce na určité léky.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button