Prevence

Podpora erekce: 10 prospěšných kroků, které podpoří i celkové zdraví

Podpora erekce není okamžitá záležitost. Síla erekce odzrcadluje zdravotní stav a životosprávu. Při problémech s erekcí musíte myslet co a jak pro sebe děláte. Zde je 10 tipů pro podporu erekce.

Přírodní doplňky stravy jako “pomocná berlička”

Celá snaha o podporu erekce se točí kolem podpory prokrvení penisu a k tomu vám pomohou tipy níže. Hned na začátku snažení máte možnost na pár měsíců zařadit rostlinné doplňky, které mírně zvyšují průtok krve do penisu.

Pomohou zrychlit efektivitu vašeho snažení a posílit stravou nebo pohybem dosaženého zlepšení.

Klikněte a prohlédněte si seznam nejlépe hodnocených doplňků stravy pro podporu erekce. Užívejte je vždy podle doporučeného dávkování, těžte z jejich prospěšných účinků a pokračujte s kroky pro lepší prokrvení penisu a podporu erekce.

Pozor, doplňky nejsou léky a na podporu erekce mají pouze stimulační, optimalizující a tonizační účinky. Záměrně nepíšeme o lécích pro léčbu erektilní dysfunkce, protože tu vám může diagnostikovat pouze sexuolog a následně léky předepsat.

Tento článek nenahrazuje odborné vyšetření ani léčbu, proto vám nemůžeme doporučit konkrétní léky.

Podpora erekce díky správné stravě

Muži s čistým, čerstvým a pestrým jídelníčkem mají obecně pevnější a spolehlivější erekci. Nezdravá, tučná, zpracovaná, příliš slaná a sladká jídla zanášejí cévy cholesterolem, zvyšují krevní tlak, ohrožují zdraví srdce a cév, způsobují nadváhu a obezitu. Tato poškození brání dostatečnému prokrvení penisu, kvůli čemu je i erekce dlouhodobě slabá a problematická.

Potraviny, které nezatěžují srdce a cévy vedou ke zlepšení prokrvení a tím i k posílení erekce. Jako nejvýhodnější a pro Čechy nejlépe udržitelná se jeví středomořská strava, a tedy jídelníček založený na zelenině a ovoci, rybách a libovém mase, sýrech, zdravých tucích a luštěninách. Přidejte ořechy a celozrnné výrobky.

Ze stravy vyřaďte potraviny s vysokým obsahem tuku, hlavně ty zpracované, příliš slané a slazené. Alkohol omezte na sklenku červeného vínka nebo jedno pivo denně. Ideálně nepijte vůbec a stejně tak nekuřte.

Takový jídelníček je dlouhodobě prospěšný pro celý organismus. Pevná a spolehlivá erekce je pouze příjemným “bonusem” k jinak velice chutnému a vydatnému jídelníčku.

Jídelníček je zdravý pouze bez nadměrného pití alkoholu

Strava vás zásobí energií pro sportovní výkon. Pohyb vás bude dále motivovat ve zdravé životosprávě. Alkohol a cigarety naopak ubírají motivaci a unavují tělo i mysl. Vyřaďte je.

Alkohol otupuje smysly včetně erotického prožívání. Otupuje také citlivost penisu a tak zhoršuje dosažení i udržení erekce. Dlouhodobé pití několika dávek alkoholu denně erekci devastuje.

Omezení a vyloučení alkoholu ze života prokazatelně zlepší erekci a to v rychlém čase. Navíc vás výsledky dosažené sportem a zdravým jídelníčkem budou samy motivovat k tomu, abyste si nepokazil zdraví alkoholem.

Je potřeba zatnout zuby, odolat a vyhýbat se lidem a místům, kde se alkohol běžně podává.

Strava vám dodá energii a namotivuje vás na pohyb a cvičení

Nedostatečná tělesná aktivita působí na erekci negativně. Pravidelné cvičení zlepšuje krevní oběh, který je pro silnou erekci nezbytný. Všechny kroky k posílení erekce i sexuálních funkcí se zaměřují na podporu prokrvení penisu a celého těla.

Pohyb vás ochrání před obezitou, která je s pevnou erekcí neslučitelná. Vede k cukrovce, která ničí cévy a nervy. Opět vliv, který brání pevné erekci.

Za minimum se považuje aspoň 30 minut fyzické aktivity denně. To, zda vám bude vyhovovat plavání, běh, zvedání váhy, fotbal nebo volejbal, je na vás. Podstatné je najít si svou půlhodinu každý den a nevynechávat.

Sport a pohyb vyplavují hormony radosti a odměny, takže až se odhodláte, bude pro vás každým dnem jednodušší, a navíc se na denní dávku endorfinů budete více těšit. A určitě co nejvíce souložte, protože i sex je mírnou až střední fyzickou námahou.

Kouření je zakázáno

Tabákové výrobky a jejich náhrady poškozují srdce a cévy ze všeho nejvíc. Možná se vám bude těžko odvykat ze dne na den, ale věřte, že až začnete sportovat a dobře jíst, tělo samo vás bude nutit přestat kouřit.

Proto nemyslete pouze na odvykání od tabáku a zařaďte všechny ostatní tipy. Odvykání bude méně náročné.

Kuřáci trpí erektilní dysfunkcí ze všech mužů nejčastěji. Samozřejmě je ohrožují i další nemoci v mnohem vyšším riziku.

Erekce vyžaduje vydatný odpočinek

Spěte vydatně, často odpočívejte, naučte se relaxovat a objednejte se na odběr krve pro zjištění hladiny testosteronu.

Pohyb vás unaví, takže budete potřebovat dostatek odpočinku. Na ten nikdy nezapomínejte. Erekce i sexuální libido vyžadují optimální hladinu testosteronu a ten tělo produkuje hlavně během spánku.

Pokud je spánek nevydatný, přerušovaný a krátký, testosteronu se vyprodukuje málo a to zhorší erekci. Navíc je tělo neodpočaté a nezvládá tolik, kolik by mělo.

Spěte 7 až 8 hodin. Jděte spát kdykoliv budete unavení a spánek vždy řaďte na první místo před televizi, mobil nebo knížky. Pro podporu erekce je dostatek spánku zásadní.

Pro pevnou erekci nesmí být život stresující

Všechny dosavadní kroky zlepšují náladu díky zvýšení hormonů radosti a pomáhají snížit míru stresu. Stres je zabijákem erekce. Zamyslete se nad situacemi nebo lidmi, kteří vás nejvíce stresují. Snažte se s nimi najít společnou řeč, a pokud to není možné, vyhýbejte se jim.

Stres zvyšuje krevní tlak, škodí tak srdci i cévám a zhoršuje tak prokrvení penisu. Zároveň snižuje potřebný testosteron, čímž škodí libidu a potenci.

Stres zmírní pohyb, častý odpočinek a schopnost relaxovat. Těžší duševní potíže konzultujte s psychologem.

Znejte hladinu vlastního testosteronu

Snížený testosteron oslabuje erekci, ale sám doma přesnou hladinu nezjistíte. Vyjmenované tipy vedou také ke zvýšení produkce testosteronu, takže je zařaďte. Pokud si svou hladinu potřebujete změřit a zjistit, zda není příliš nízká, sexuolog, androlog nebo urolog vám odebere krev a pošle na testy.

Většina pojišťoven odběry krve pro měření testosteronu proplácí jednou ročně, u dalších zaplatíte kolem 200 Kč, takže neváhejte.

Nízký testosteron na sobě poznáte i sníženým libidem, dlouhodobě slabou erekcí, častou únavou, špatnými náladami až depresemi a vytrácením fyzické a duševní síly.

Problémy s erekcí v sobě neduste a přiznejte je partnerce

Ano, muž se obvykle se slabou erekcí nechce “chlubit” a spíše ji tají, než aby je partnerce přiznal. A to je chyba. Při nedostatečné komunikaci vznikají stresy, úzkosti a neporozumění, které erekci škodí. Navíc partnerka musí chápat, co se přesně děje.

Strach a obavy ze selhání jsou běžné a časté. Pokud ale partnerce vysvětlíte, že selhávání erekce není důsledkem její nepřitažlivosti ani vytracení intimity ze vztahu, uklidníte sebe i jí.

Řekněte, že právě začínáte se zlepšením životosprávy a že se snažíte konat v prospěch své erekce. Partnerka na vás může přestat tlačit a vyčítat selhávání erekce. To vás může upokojit a zahnat stresy či úzkosti. Psychická pohoda vede k lepší erekci také.

Erekce může “zlenivět” kvůli nudě. Více se překvapujte.

To, co vás před léty vzrušovalo, vás dnes může nudit. Existuje ale spousta poloh, technik a pomůcek, které vás vytáhnou ze stereotypu a s novými erotickými stimuly může přijít i nová radost ze sexu, která přispěje lepší erekci.

Pro udržení erekce během sexu nakupte erekční kroužky, které v penisu fixují krev. Sex neberte jako povinnost a více si uvědomujte příjemné pocity.

Závěrečná doporučení

  • Pro pevnou a spolehlivou erekci je potřebný dobrý krevní oběh, zdravé srdce a průchozí cévy.
  • Všechny kroky pro podporu erekce se proto snaží prokrvení přirozeně a bezpečně posílit.
  • Partnerce je potřeba vysvětlit, proč došlo k oslabení erekce a ujistit jí, že již pracujete na změně. Podpoří vás.
  • Na začátku je rozumné zařadit přírodní doplněk stravy pro podporu erekce, který posílí dosažené výsledky a urychlí snažení.
  • Pokud metody selhávají, jde o vážnější problém – erektilní dysfunkci. Tu již musí zkontrolovat sexuolog nebo androlog. Nařídí léčbu.
  • Uděláte ale správně, když zařadíte všechny uvedené změny. Lékař vám je kromě léků na předpis doporučí také. Přejeme hodně zdaru a rychlé dosažení výsledků 🙂

Zdroj obrázků: Canva

Podobné články

Back to top button