Rady a tipy

Darujte osvěžující scrub na nohy s mátou a tea tree olejem

Co lepšího darovat pod stromeček než doma vyrobený dárek? Dopřejte svým blízkým relaxaci a zdravé nohy v podobě osvěžující scrubu na nohy s mátou a tea tree olejem. Tento scrub pečuje o zdraví nohou i během zimy a pomáhá uvolnění vašich končetin a relaxaci. Díky scrubu, což je směs, která funguje na stejné bázi jako peeling, budou nohy krásně jemné a prokrvené, čímž se zbavíte pocitu chladných končetin. Zkuste pod vánoční stromeček darovat doma vyrobený dárek v podobě osvěžujícího scrubu na nohy s mátou a tea tree olejem. 

Relaxace pro vaše chodidla

Unavené a bolestivé nohy jsou známé především pro ty, kteří celý den stojí v práci na nohou. Jedním ze způsobů, jak vašim chodidlům ulevit, je horká koupel, kterou můžete doplnit o masáž vašich nohou s pomocí scrubu, který odstraní odumřelou kůži, nohy promasíruje a provoní.

Ingredience:

  • 1 šálek mořské soli
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 5 kapek oleje z tea tree
  • 5 kapek esenciálního oleje z máty peprné
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje
  • sušené byliny- máta, levandule, květy růží
  • skleněná nádoba

Připravte si větší mísu, ve které smícháte olivový a kokosový olej. Olivový olej má protizánětlivé vlastnosti, je to antioxidant, který poskytuje vitamín E a skvěle pokožku hydratuje. Kokosový olej má antimikrobiální účinky, pomáhá léčit pokožku a hydratuje.

Následně přidejte esenciální oleje. Esenciální olej z tea tree pomáhá léčit drobné ranky, záněty pokožky a má antibakteriální vlastnosti. Pomáhá také odstraňovat zápach z nohou. Mátový esenciální olej uklidňuje chodidla, uvolňuje svaly a osvěžuje. Esenciální olej z levandule uklidňuje pokožku a přináší pocit uvolnění. Všechny přísady dobře promíchejte.

Nyní můžete směs přesypat do skleněné nádoby, ozdobit štítkem a mašličkou a věnovat jako dárek. Scrub uschovávejte v suchu na tmavém místě či v lednici.

Jak scrub použít?

Scrub používejte ve sprše, můžete s ním masírovat nohy při sprchování či při koupání, jelikož směs neobsahuje nic, co by uškodilo celé vaší pokožce, ba naopak. Po aplikování a opláchnutí scrubu na nohy namažte hydratačním krémem. Nohy jsou poté dokonale jemné, prokrvené a krásně voní.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button