JídloRady a tipy

Naučte se, jak připravit čerstvou rajčatovou omáčku za 60 sekund!

Přinášíme vám super rychlý recept, s kterým zvládnete omáčku z rajčat za méně, než 60 sekund, navíc jen s těmi nejzákladnějšími ingrediencemi, které jsou však v omáčce hlavní. Žádná rajčata z konzervy, žádný protlak, žádné polotovary. Tento recept je kvalitní, přírodní, bez lepku a naprosto raw.

Zdravé znamená čerstvé

tomato-402643_960_720Základem každé rajčatové omáčky by měly být rajčata, proto se omáčka jmenuje rajčatová. Často však tuto ingredienci v omáčce naprosto opomínáme a nahrazujeme ji protlakem nebo dokonce kečupem, což je se stává legračním paradoxem. Dopřejte si omáčku z čerstvých rajčat, ve které jsou uchovány všechny vlastnosti rajčete, tedy vitamíny, minerální látky a především vynikající chuť.

Je libo rajčátka?

Omáčku, kterou si dnes představíme, budete připravovat z čerstvých rajčat. Rajčata jsou skvělým zdrojem antioxidantů, obsahují lykopen, který pohlcuje volné radikály a pomáhá vám odstranit z krve škodlivé druhy tuků. Snižují i hladinu cholesterolu a chrání před vznikem aterosklerózy. Obsahují téměř všechny vitamíny a důležitý vitamín C, který posiluje imunitu a chrání srdce, i mnoho důležitého biotinu a niacinu, který zvyšuje dobrou náladu. Nezapomeňme ani na minerální látky, které jsou v rajčatech hojně zastoupeny.

Recept

Rajčatová omáčka z dnešního receptu je vyrobena z čerstvých rajčat, je tzv. raw, není upravovaná při vyšší teplotě a zachovává si všechny látky prospěšné pro lidský organismus.

K přípravě budete potřebovat:

  • dvě větší rajčata nebo 5 menších
  • sůl
  • pepř
  • olivový olej

Stačí jen rajčata nastrouhat a slupku vyhodit, přidejte sůl, pepř a olivový olej a máte hotovo. Rajčatová omáčka se skvěle hodí k těstovinám a masu. Pokud chcete dodržet charakteristiku raw pokrmu, přidejte třeba cuketové špagety, hodí se i kukuřičné těstoviny, které neobsahují lepek. Navrch posypejte čerstvou bazalkou a živý pokrm plný vitamínů je hotov.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button