JídloPrevencePřírodní léčbaZdraví

Třešně jsou oblíbenou ingrediencí do bublaniny, kromě toho mají mnoho zdravotních výhod

Existuje více než 100 druhů třešní, ale jsou seskupeny do dvou hlavních typů: sladké a kyselé. I když všechny druhy třešní obsahují vitamín C, antioxidanty a protizánětlivé sloučeniny, každý z těchto dvou typů může poskytnout různé zdravotní výhody. Výhody třešní sahají od zlepšení spánku až po prevenci nemocí.

Třešně mohou pomoci snížit zánět v těle

Chronický zánět je považován za klíčovou hrozbu pro zdraví kvůli jeho vztahu k nemocem, jako je mrtvice, rakovina a cukrovka. Konzumace třešní pomáhá snižovat markery zánětu v krvi. Třešně specificky mohou mít významný vliv na snížení hladiny některých zánětlivých markerů v krvi.

Pomáhají v boji s dnou

Dna je běžná forma zánětlivé artritidy, která je velmi bolestivá. Když jsou přítomny příznaky dny, jako je bolest, je to známé jako záchvat dny nebo vzplanutí. I když tento stav nelze vyléčit, jeho příznaky lze zvládnout a dokonce jim předcházet. Ve skutečnosti mohou třešně pomoci snížit riziko záchvatů dny.

Tento ochranný účinek proti dně může být způsoben účinkem třešní na kyselinu močovou, odpadní produkt ve vaší krvi, který, když se nahromadí, může způsobit dnu. Sladké třešně snižují hladinu kyseliny močové u žen.

Mohou pomoci při prevenci nebo léčbě cukrovky

Antioxidanty zvané antokyany v třešních mohou snižovat hladinu cukru v krvi tím, že zpomalují rozklad cukru z komplexních sacharidů a ovlivňují hormony, které pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a inzulín.

Třešně mají nižší glykemický index než mnoho druhů ovoce. To znamená, že nespouštějí skoky a poklesy hladiny cukru v krvi a inzulínu. To je činí jak ochrannými proti cukrovce, tak důležitými pro zvládnutí stavu, pokud již máte.

třešně-větev-strom

Třešně pomoci podpořit regeneraci po cvičení

Konzumace třešní může významně snížit bolest svalů, bolestivost a ztrátu síly po cvičení. Zdá se, že účinek souvisí s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi ovoce.

Mají pozitivní vliv na spánek

Konzumace sladkých i kyselých třešní zlepšuje kvalitu a kvantitu spánku. Účinek může být způsoben přirozeným obsahem melatoninu v třešních.

Melatonin je hormon, který mozek produkuje v reakci na tmu. Hormon pomáhá udržovat přirozené vnitřní hodiny těla a podporuje spánek.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button