KrásaPřírodní léčbaZdraví

15 nebezpečných toxických složek nalezených v kosmetických přípravcích!

Podívejte se na níže uvedený seznam, abyste zjistili, které toxické složky se nacházejí ve většině kosmetických potřeb a co s tím můžete udělat.

1. Uhelný dehet

I když to zní směšně, uhelný dehet se skutečně vyskytuje v mnoha kosmetických výrobcích, ačkoli se předpokládá, že je karcinogenní. Vyskytuje se v přípravcích k léčbě suché kůže a v šamponech proti lupům.

2. DEA

Tento možný karcinogen je pěnivým činidlem a existuje v mnoha výrobcích a šamponech. Může být také zakryt jako TEA nebo MEA na seznamu složek.

3. Ethoxylované povrchově aktivní látky / 1,4-dioxan

Tato chemikálie přispívá k systémové rakovině. Obvykle se vyskytuje v šamponech a sprchových gelech. Držte se dál od tvšech jeho příbuzných, kteří obsahují „eth“.

4. Formaldehyd

Obvykle se nalézá v laku na nehty, falešných řasách,v lepidle na řasy, stejně jako v barvách na vlasy. Formaldehyd je znám jako kožně dráždivý a další možný karcinogen.

5. Hydrochinon

To je běžná složka kosmetiky pro zesvětlení pokožky, dokonce i té, která slibuje, že zmizí tmavé skvrny nebo dokonce jinýn tón pleti. Tato složka je známý karcinogen a snižuje vlastní produkci melaninu.

6. Olovo

Ačkoli byla odstraněna z našich barev, stále zůstává v některé z našich kosmetických přípravků, zejména v rtěnkách a barvách na vlasy.

7. Rtuť

Známý alergen, který může také ovlivnit vývoj mozku, rtuť se často objevuje v řasenkách a dokonce i v některých očních kapkách.

8. Oxybenzon

To je hlavní složka většiny opalovacích přípravků, stejně jako make-upů, které obsahují jakoukoliv hladinu SPF. Oxybenzon je nejen známým alergenem, ale také narušuje hormony a může vést k poškození buněk.

9. Parabeny

Běžně se vyskytují ve většině šamponů a kondicionérů, parabeny mohou ohrozit zdraví reprodukčního systému a mohou také zvýšit riziko rakoviny prsu.

10. Ftaláty

Mnohé parfémy, deodoranty a parfemované vody obsahují ftaláty, které byly spojeny s rakovinou a dysfunkcí jater, ledvin a plic.

11. Emollienty odvozené od silikonu

Tato složka se často vyskytuje v přípravcích na vlasy a pokožku. Předpokládá se, že je spojena s vývojem nádorů a také způsobuje podráždění kůže.

12. Laurylsulfát sodný

Také uvedeno jako SLES, tato složka je běžná v šamponech, sprchových gelech a zubních pastách. Tato chemikálie byla průmyslovým odmašťovacím prostředkem a nyní se používá jako pěnivý prostředek v těchto kosmetických potřebách.

13. Mastek

Stále se používá v dětském pudru, deodorantu a make-upu, mastek může být spojen s rakovinou vaječníků a problémy s dýcháním.

14. Toluen

Obvyklá složka mnoha výrobků pro nehty a barev na vlasy, toluen může narušit endokrinní a imunitní systém.

15. Triclosan

Vaše dezinfekce rukou a další antibakteriální zásoby často obsahují triclosan, který může být spojen s rakovinou, stejně jako s endokrinním narušením.

Závěrečná slova:

Tento seznam je docela děsivý a může vás donutit dvakrát přemýšlet o tom, které kosmetické výrobky můžete použít. Určitě důkladně prozkoumejte své oblíbené značky a zjistěte, zda jsou připojeny některé z těchto toxických složek. Mnoho obchodů se zdravou výživou nabízí výběr kosmetických potřeb bez chemických látek a toxinů, kde najdete deodoranty, šampony, kondicionéry, mycí prostředky, zubní pasty a kosmetiku, které neobsahují většinu (ne-li všechny) z těchto škodlivých složek.

Existuje také mnoho dostupných zdrojů, které vás naučí vytvářet vlastní kosmetiku, která bude přirozeně zbavena chemických látek a toxinů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button