Přírodní léčbaZdraví

Vyzkoušejte tento jednoduchý cvik, který zaručeně zlepší vaše zdraví

Dříve než večer ulehnete ke spánku, dejte si pár minut načas a vyzkoušejte tento úžasný cvik. Pomůže vašemu zdraví i vaší kondici.

Nepotřebujete nic víc než své nohy a stěnu či skříň, o které je můžete opřít. Jednoduše si lehněte na zem, zvedněte nohy a opřete je o stěnu. V této poloze vydržet ležet alespoň 10 – 15 minut.

Je to nesmírně jednoduché cvičení, které zvládne úplně každý – od batolete až po stařičkého důchodce. Tento cvik opakujte každý den a brzy uvidíte, co se s vaším tělem stane.

Celý den – ať už v práci stojíme či sedíme – jsou naše nohy ve svislé pozici. Naše cévy a žíly jsou tak jednostranně přetěžovány a po čase může dojít ke zhoršení oběhového systému, k natékání nohou či vzniku křečových žil.

Jak tento cvik správně provádět?

  1. Lehněte si na záda. Vaše boky by měly být asi 30 cm od stěny či jiné svislé podložky.
  2. Zvedněte nohy a opřete je o stěnu.
  3. Nohy uvolněte, svaly nechte zrelaxovat.
  4. Zhluboka dýchejte, přemýšlejte o příjemných věcech nebo poslouchejte relaxační hudbu.
  5. Pod hlavu si můžete dát polštář nebo se přikrýt dekou, aby vám bylo skutečně příjemně.
  6. Vydržet alespoň 10 minut a poté pomalu a postupně vstaňte.

Kromě skvělých účinků na zdraví vašich končetin a oběhového systému má tato poloha také pozitivní vliv na prokrvení mozku a tím pádem i na zlepšení paměti a všech kognitivních procesů.

Podporuje také správné trávení a celkově usnadňuje relaxaci po náročném pracovním dni. Starat se o své zdraví nebylo nikdy snazší!

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button