HubnutíZdraví

Zelený čaj: jak vám může pomoci k vysněné postavě?

Pomáhá také redukovat chuť k jídlu a usnadňuje vám tak vaše každodenní boje u regálů s čokoládou nebo chipsy. Doporučuje se vypít jeden šálek hned po probuzení a další před každým jídlem.

Japonská a čínská kultura nedá na zelený čaj dopustit – a to nejen kvůli jeho hubnoucím účinkům. Je také mimořádným zdrojem antioxidantů i povzbuzujících látek, a navíc i skvěle chutná.

Jak tedy na dietu se zeleným čajem?

 1. Zelený čaj účinně snižuje množství sacharidů a škrobu, které tělo vstřebává. Je prokázáno, že konzumace pouhých 4 gramů zeleného čaje snižuje absorpci těchto látek až o 50 %.
 2. Zelený čaj doslova nastartuje váš metabolismus. To znamená, že vaše tělo spálí více kalorií a lépe využívá živiny, které v potravě přijímáte. Zároveň obsahuje i kofein, ale ve výrazně menším množstvím než černý čaj. Stále tedy bude mít povzbuzující účinky, ale vyhnete se negativním efektům, které konzumace kofeinu přináší. Kofein je navíc také jedno z látek, která pomáhá při redukci hmotnosti.
 3. Pomáhá likvidovat zásoby tuku v těle. Aby z vašeho břicha či boků zmizely tukové polštáře, je nejprve nutné tukové buňky rozpustit a poté je krevním řečištěm odplavit. Stále tedy budete muset vyvinout nějakou fyzickou aktivitu, aby tento proces nastal, zelený čaj vám ale pomůže množství odbouraného tuku mnohonásobně zvýšit.

Chcete-li tedy využít všechny výhody zeleného čaje naplno, mějte na paměti následující rady:

 • Je třeba vypít 3–5 šálků čaje denně. Ne méně, ne více. Pozor také na předávkování čajem. Více než 5 šálků denně může způsobit nevolnost, závratě či celkovou slabost.
 • Kupujte kvalitní zelený čaj, nejlépe z ekologického zemědělství, bez konzervantů a jiných aditiv. Za kvalitu se určitě vyplatí připlatit si.
 • Lepší je sypaný čaj než ten v sáčcích.
 • Čaj je třeba zalít vodou těsně před bodem varu a nechat jej louhovat 3-4 minuty.
 • Čaj je lepší konzumovat studený – tělo musí spotřebovat další kalorie, aby tekutinu zahřálo na tělesnou teplotu.

3 hlavní výhody konzumace zeleného čaje:

 1. Antioxidanty přítomné v zeleném čaje neutralizují volné radikály v těle, což pomáhá v prevenci rakoviny a dalších závažných chorob. Zvyšuje také obranyschopnost organismu.
 2. Zelený čaj je chutný, cenově dostupný a nemá žádné negativní vedlejší účinky. Proto tento způsob redukce váhy mohou zvolit i lidé, kteří jiné diety nemohou z různých důvodů absolvovat.
 3. Zelený čaj zabíjí bakterie v ústech a tím přispívá ke správné ústní hygieně.

Možné negativní důsledky:

Zelený čaj je známý jako diuretikum. To znamená, že zvyšuje produkci moči a v krajním případě může vést k dehydrataci organismu. Konzumaci zeleného čaje je tedy vhodné doplňovat vodou. U některých lidí může zpomalovat vstřebávání železa z potravin. Zejména lidé trpící anémii by si tak měli dát pozor, aby to s konzumací zeleného čaje nepřehnali.

Zdroj: www.lifehack.org

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button