PrevenceZdraví

Jak využít zázvor k léčbě nachlazení a migrén?

Sezónní a alergické nachlazení trápí celoročně miliony lidí. Jsme citliví na prach, pyly, roztoče a další látky, které nám způsobují problémy s dýcháním, kašel, či slzení očí. Samostatnou kapitolou jsou poté migrény, které v těžkých případech dokonce způsobují dočasnou slepotu. Máme však jednoduchý lék na oba dva problémy, a tím je zázvor. Zde je několik způsobů, jak jeho léčivých vlastností můžete využít.

Zázvorový nápoj

Na tento nápoj budete potřebovat 1 čajovou lžičku organického jablečného octa, 1 lžíci medu, 1 zázvor nakrájený na plátky a 1 šálek vody. Zázvor dejte do šálku horké vody a nechte louhovat 5 minut. Přeceďte a přidejte ocet a med. Výsledný nápoj pijte horký každé ráno a večer při nachlazení a jednou denně při migrénách.

Zázvorový čaj

Od migrén vám pomůže i zázvorový čaj. Zázvor má totiž schopnost blokovat účinky prostaglandinů, což jsou látky, které mohou způsobovat zánět cév v mozku, což je právě jedna z příčin migrén. Chcete-li si udělat zázvorový čaj, jednoduše zalijte nakrájený kousek zázvoru šálkem horké vody, po několika minutách přeceďte a pijte teplý. Dochutit můžete medem.

Zázvorová koupel

Zázvorová koupel vám skvěle pomůže při nachlazení i kašli a horké výpary bojují se zánětem spojeným s migrénou. Do vany naplněné z poloviny teplou vodou přidejte šálek sody a Epsom soli, přidejte 3 lžičky mletého zázvoru a důkladně promíchejte rukama. Přidejte ještě několik kapek levandulového oleje. Ve vaně zůstaňte minimálně půl hodiny, abyste odstranili nahromaděné toxiny a uklidnili se.

Zázvorové mléko

Chcete-li si připravit lahodné zázvorové mléko, budete potřebovat 1 šálek plnotučného mléka, 1 lžíci bílého/hnědého cukru a ¼ lžičky mletého zázvoru nebo zázvorového prášku. Smíchejte mléko, cukr a zázvor a v hrnci vařte na středním ohni přibližně 5 minut. Poté odstavte, přeceďte a pijte teplé.

Zázvorová rýže

Pravidelná konzumace zázvorové rýže zabraňuje nachlazení a kašli a také pomáhá držet na uzdě bolesti hlavy. Uvařte rýži basmati, poté přidejte nakrájený česnek, trochu zázvorového prášku, chilli a čerstvé listy koriandru. Vaše smysly se do této chuťové bomby naprosto zamilují.

Upozornění: Lidé, kteří berou léky, či jsou velmi citliví na změny ve stravě, by se měli před užíváním výše zmiňovaných receptů poradit s odborníkem.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button