Rady a tipyZdraví

Jak přírodní cestou odbourat ledvinové kameny

Každá součást našeho těla je velmi důležitá a u ledvin to platí maximálně. Ledviny pomáhají detoxikovat naše tělo, filtrují nečistoty z krve a odstraňují je z těla ven pomocí moči. Když nejsou ledviny schopny efektivně zpracovat toxiny, vytvářejí se ledvinové kameny.

Abychom byli přesní, krystalizací nezpracovaných materiálů se v ledvinách usazují nečistoty, které se posléze mění na kameny. Nejen, že způsobují velkou bolest, ale představují i nebezpečí ucpání průtoku moči.

Dnes si proto představíme několik jednoduchých přírodních prostředků, které mohou pomoci k odstranění ledvinových kamenů a urychlit proces jejich hojení.

Citrónová šťáva, olivový olej a jablečný ocet

Jeden z jasný favoritů k odstranění kamenů, je kombinace těchto tří ingrediencí. Smíchejte 50 ml olivového oleje s 50 ml citrónové šťávy. Tuto směs vypijte spolu s 450 ml čisté vody. Po 30 minutách vymačkejte šťávu z půlky citrónu do 450 ml čisté vody a přidejte 1 lžíci jablečného octa. Celý postup opakujte do té doby, dokud se nebudete cítit lépe.

Medvědice lékařská

Tento malý keř je v našich podmínkách velice vzácný. Nachází se však jen v horských oblastech, a proto je jednodušší si výtažky z této léčivky sehnat v lékárně. V lidovém léčitelství je známá svými silnými protizánětlivými účinky, zejména pokud je postižena oblast močových cest a samozřejmě pro svou schopnost odbourávat i ledvinové kameny a tišit bolest. Doporučená dávka je 500 mg třikrát denně.

Kořen pampelišky

Květina rostoucí snad na každé louce, pampeliška, je známá svými čistícímu účinky. Zde se doporučuje užívat její kořen, který si s kameny dokáže perfektně poradit. 500 mg dvakrát denně je ideální denní množství.

Fazole

Říká se, že pokud vám rostlina či plodina nápadně připomíná lidský orgán, je to jeho lék. Pověra se nemýlí ani v případě fazolí, které svojí podobnost s ledvinami nemůžou popřít. Tato luštěnina je velmi efektivní jako domácí lék proti problémům týkající se vylučovaní, především proti ledvinovým kamenům. Z fazolí si vyrobte tonikum, které budete pít po celý den. Vařte fazole po dobu šesti hodin a poté vodu sceďte. Vodu ale nevylévejte, toto je váš léčivý nápoj.

kameny

Může se zdát, že pokud vás trápí ledvinové kameny, není jiné východisko, než lékařská pomoc. Vyzkoušejte ale přírodní cestu, která je mnohdy lepší, než lékaři.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button