Rady a tipyZdraví

Koupel, která z těla vytáhne toxiny, zlepšuje oběh a funkci svalů a nervů

Empsom sůl se již od pradávna využívá mnoha kulturami, jelikož si byly vědomi jejích příznivých vlastností. Používali ji zejména při češtění domácností či detoxikace těla. V soli se totiž vyskytuje obrovské množství všestranných vlastností, které jsou právě na čištění domácností, zahradnictví a detoxu  těla velmi důležité. A co je nejlepší? Sůl je velmi levná a nalezneme ji téměř ve všech zahradnických centrech!

Článek obsahuje základní informace ohledně využití právě této soli jako pokročilého způsobu detoxikace s obrovským množstvím výhod pro naše zdraví.

Její název pochází z hořkého salinického pramene, který najdeme ve Velké Británii v Empsom. Sůl se od ostatní liší od soli klasické tím, že je naprosto čistá, vyskytuje se přirozeně a je bohatá na minerální sloučeniny hořčíku a síranu. Hořčík a síran mají velmi příznivé účinky na naše zdraví, díky čemuž lze detoxikovat tělo.

Jak je to možné?

Hořčík a síran jsou absorbovatelné skrz pokožku, čímž se snadno dostávají do krevního oběhu. Kůže přitom slouží jako taková membrána absorbující minerály a zároveň eliminuje toxiny směrem ven z těla.

Díky tomu se při použití Empsomské soli dokáže tělo samo zbavit veškerých toxinů, které se v něm nachází. Minerály vstoupí do těla, ale ven jdou pouze nežádoucí a na víc přebytečné látky.

Obecně je známo, že magnesium je pro naše tělo jako takové velmi důležitý. Figuruje totiž ve více než 300 enzymech, léčí nervový systém, funkci svalů, tok krve a napomáhá s okysličováním celého těla.

Jak takovou koupel z Empsomské soli připravit?

Na začátek je dobré uvést, že to trvá zhruba 40 min., přičemž prvních 20 min. jsou na to, aby se z těla dostaly pryč toxiny a zbytek času na to, by vaše tělo minerály absorbovalo.

Začněte tak, jako byste se šli prostě jenom koupat. Napusťte vodu do vany, přičemž množství soli je závislé na standartní velikosti vany.

 

 

Děti pod 30 kilo – přidejte 1/2 šálku soli do vody
Lidé mezi 30 – 50 kilo – 1 šálek
Lidé mezi 50 – 70 kilo – 1 1/2 šálku soli
Lidé mezi 70 – 100 kilo – 2 šálky soli

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button