ReceptyZdraví

Snídaně nabitá bílkovinami – nejlepší start do nového dne!

Většina z nás má oblíbenou snídani, kterou jí prakticky každý den a časem si na ni zvykne natolik, že mu vlastně už ani jiná nechutná. Tělo ale potřebuje změnu, abyste nepřijímali stále ty stejné živiny, ale poměr vitamínů a minerálů byl ve vašem těle vyrovnaný. Vyzkoušejte naše snídaně nabité bílkovinami – nejsou nudné a navíc skvěle chutnají!

Taková snídaně po ránu doslova nakopne váš metabolismus, navodí ve vašem tělem rovnováhu a udrží vás plné elánu a pocitu lehkosti až do oběda.

Bílkoviny navíc přispívají k hubnutí, jsou nezbytné při tvorbě svalové hmoty a dodávají vám pocit sytosti po výrazně delší dobu než sacharidy.

Snídaně plná bílkovin

Ingredience:

  • 2 vajíčka
  • 1 avokádo
  • sůl, pepř, chilli (dle chuti)

Příprava:

Troubu předehřejte na 200 stupňů. Avokádo překrojte na polovinu a vyndejte pecku. Trošku dužiny můžete ještě vydlabat, abyste vytvořili dost prostoru pro vajíčko, které do prohlubní vyklepněte.

Avokádo osolte, opepřete a případně přidejte špetku soli. Položte jej na plech vyložený pečícím papírem a vložte do trouby.

Tato snídaně obsahuje velké množství bílkovin z vajec a zároveň i kvalitní a zdravé tuky ve formě avokáda. Po ránu si totiž bez problémů můžete dovolit i kaloričtější pokrm, nicméně pamatujte, že nejsou kalorie jako kalorie – některé jsou prázdné a rychle se uloží, jiné vám dodají energii a pozitivně ovlivní váš organismus.

Tato snídaně vám dodá přesně ty zdravé a prospěšné kalorie. Nebojte se tedy se po ránu pořádně najíst a nešetřete na surovinách. Vsaďte na bio potraviny a vejce z volného chovu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button