PrevenceZdraví

Víte, co je soursop?

Pokud jste cestovali po Mexiku, Karibiku nebo v jižní části Ameriky, zajisté jste se s tímto plodem setkali. Jeho chuť je vynikající kombinací chuti jahody a ananasu s podtóny citrusů.

Patří do skupiny Annona a obsahuje celou řadu prospěšných látek. Především jsou to vitamíny (C, B) a celá řada antioxidantů. Kromě plodů lze využít i listy a drcená semena a vyrobit z nich čaj.

Zdravotní výhody

 

Mezi zdravotní výhody patří schopnost ničit parazity, potlačovat záněty, zlepšovat dýchání, působí jako sedativa na tělo i mysl, podporuje hojení kůže, posiluje imunitní systém, zklidní žaludek a ulevuje od bolesti.

Antiparazitikum

V tomto případě se využívá především v oblastech, kde se velice často vyskytují parazitní infekce. Čaj připravený z lístků může působit očistně na střeva a podpoří činnost trávicí soustavy.

Protizánětlivé vlastnosti

Pokud máte problémy s bolestmi kloubů a záněty spojené s artritidou, použijte odvar, který vtírejte na postižená místa.

Respirační potíže

Pokud se potýkáte s kašlem, nachlazením či jinými formami respiračních potíží, mohou vám pomoci protizánětlivé vlastnosti soursopu. Pomohou vyčistit dýchací cesty a zklidní jejich podráždění.

Útlum a stres

Čaj ze soursopu je používán jako přípravek proti stresu a úzkosti. Také pomůže proti nespavosti a neklidnému spánku.

Podpora imunitního systému

Díky vitamínu C dochází ke stimulaci a produkci bílých krvinek, obsah antioxidantů pomáhá neutralizovat volné radikály a působí preventivně proti chronickým chorobám.

Trávicí a vylučovací soustava

Šťáva z plodů je účinným diuretikem. Očistí zažívací trakt, odstraní přebytečné toxiny a soli. Protizánětlivé složky (alkaloidy, chinoly) pomáhají v boji proti střevním parazitům.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button