JídloKrása

Dieta, kterou pro vás připravili kardiologové

Štíhlá postava a zdravé tělo, po tom touží snad každá žena i muž na této planetě. Nic z toho však nejde bez snahy a pravidelné péče. Pro zdravý stav vašeho těla a mysli byste neměli zapomínat na pravidelný pohyb, vyváženou stravu a dostatečnou dávku relaxace. Pro zdraví vašeho organismu je také důležité předcházet civilizačním onemocněním, jako je například vysoký krevní tlak, obezita či kardiovaskulární onemocnění.

Všechna tyto onemocnění mají svůj původ ve vašem stravování. Změňte ho na chvíli s dietou, kterou sestavili kardiologové pro ženy a muže, kteří potřebují rychle zhubnout ze zdravotních důvodů. Tato dieta může být prvním impulsem, který vás nabudí k dalšímu hubnutí a dovede k objevení vyvážené stravy, která vám poskytuje dobrý pocit a dávku energie.

Jídelníček

Vaše snídaně by měly být složeny především z ovoce, jako je pomeranč, broskev, hruška či meloun, snažte se vyhnout banánům a hroznům. Důvodem je vysoký obsah sacharidů.

1. DEN

Oběd: 1 pomeranč, 1 vařené vejce, 1 šálek jogurtu (200 ml)

Večeře: 2 rajčata nebo 2 dl vařených rajčat, 2 vařená vejce, ½ okurky nebo 1 malý kousek salátu, 2 knackebroty či suchary

2. DEN

Oběd: 1 pomeranč, 1 vařené vejce, 1 šálek jogurtu (200 ml)

Večeře: 125 g hovězího masa (vařené), 1 rajče, 1 knackebrot či suchar, 1 pomeranč, 1 šálek kávy nebo čaje (bez cukru)

3. DEN

Oběd: 1 vařené vejce, 1 pomeranč, šálek jogurtu, 1 okurka nebo trocha salátu

Večeře: 125 g vařeného hovězího masa, 1 pomeranč, 1 suchar či knackebrot, 1 šálek čaje nebo kávy (bez cukru)

4. DEN

Oběd: 125 g sýru z kravského mléka, 1 rajče, 1 knackebrot nebo suchar

Večeře: 125 g hovězího masa (vařené), 2 rajčata, 1 jablko, 1 knackebrot či suchar

5. DEN

Oběd: 200 g vařeného masa nebo rybího masa, 1 rajče, 1 knackebrot či suchar

Večeře: ½ kila vařené mrkve, hrášku či brambor

jídelníček

Doporučení

Zeleninu a maso vařte jen s velmi malým množstvím soli. Po 5 dnech diety byste si měli udělat pauzu, tedy 6. a 7. den dietu vynechat. To však neznamená, že se budete přejídat, zvolte zdravé pokrmy v rozumné míře, ale dopřejte si i to, co vám při dietě chybělo (například kousek čokolády či více zeleniny). Pokračujte v dietě 8. dnem. Při dietě nekonzumujte alkohol a snažte se omezit kouření.

Pět dnů po zahájení tohoto dietní plánu byste měli zhubnout přibližně 2-3 kilogramy. Nezapomínejte na dvoudenní pauzu a dále pokračujte stejným dietním plánem celkově 3 krát (5 dní + 2 dny pauzy). To vám umožní zhubnout až 10 kilogramů.

Můžete jíst všechny potraviny teplé nebo studené, ale musíte dodržovat pořadí potravin a jejich přiměřenost, žádné potraviny nevynechávejte! Pokud nechcete jíst tyto potraviny v určeném pořadí nebo si jídlo v daný den nahradíte jiným, výsledky diety nejsou zaručeny.

Jak na domácí knackebrot?

Jelikož se v dietě často objevuje jako součást jídelníčku také knakecbrot či suchar, přinášíme vám recept na domácí zdravé knackebroty, které si jednoduše může připravit každý. Navíc jsou opravdu zdravé a vyjdou mnohem levněji.

Ingredience:jídelníček

  • 1/2 hrnku celozrnné špaldové mouky
  • 1/2 hrnku celozrnné žitné mouky
  • 1 hrnek ovesných vloček
  • 1/2 hrnku slunečnicových semínek
  • 1/2 hrnku lněných semínek
  • 1 lžička soli
  • 1 hrnek vody

Všechny suroviny smíchejte do směsi a rovnoměrně rozetřete na plech vyložený pečícím papírem. Stačí opravdu tenká vrstva. Pečte na 200 stupňů po dobu přibližně 20 minut. Po vytažení ihned krájejte na plátky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button