Přírodní léčbaZdraví

Příznaky zanešeného lymfatického systému a co s tím dělat

Některé z nejběžnějších příznaků lymfatického systému, které se vracejí, jsou:

Bolest kloubů / artritida

Kožní problémy

Nevysvětlená bolest nebo zranění

Chronická únava

Časté bolesti hlavy

Dýchací infekce

Trávicí problémy

Naštěstí však existuje několik účinných způsobů, jak pomoci lymfatickému systému a vrátit tělo zpět do zdravého stavu.

1. Sledujte svou dietu

Existují některé potraviny, které přispějí ke zdravému lymfatickému systému.

Některé z těchto potravin zahrnují:

Tmavé zelené listy

Ovoce (s nízkým obsahem cukru)

Česnek

Mořská řasa

Chia

Lněné semínko

Avokádo

Brusinky

Brazilské ořechy (Para ořechy)

Vlašské ořechy

Vitamíny, minerály a enzymy v těchto potravinách pomáhají podporovat čistý a zdravý lymfatický systém, proto se snažte je co nejvíce začlenit do vaší stravy.

Stejně jako některé potraviny, které podporují zdravé tělo a lymfatický systém, existují i ​​jiné, které mu škodí. Abyste se vyhnuli zanášení lymfatického systému a chcete pomoci při očištění, vyvarujte se:

Cukr

Umělá sladidla

Konvenční mléčné výrobky

Neekologické zdroje masa

Rafinovaná zrna

Zpracované potraviny

Konzervační přísady

Sůl

2. Využijte bylinky

Jsou také některé vynikající byliny, které mohou být využity k podpoře úsilí vašeho lymfatického systému. Některé z těchto bylin jsou echinacea, astragalus (kozinec blanitý), červený jetel, petržel, a koriandr.

3. Cvičení

Cvičení je pro naše tělo dobré v mnoha ohledech, včetně schopnosti pomoci tělu vyplavit toxiny. Získání dobrého krevního pohybu a silné srdce může pomoci zvýšit oběh v těle, a proto pomáhá přesunovat toxiny a odpad z těla. Ať už cvičíte cokoli, ujistěte se, že je to pravidelně a často. Cvičení, která vyžadují skákání, jsou obzvláště vhodné pro podporu lymfatického systému.

4. Masáž

Není to jakákoliv masáž, ale jedna je speciálně přizpůsobená k omlazení lymfatického systému. Profesionální masáž může pomoci zvýšit oběh a odčerpat přebytečný tuk, tekutiny a toxiny.

5. Akupunktura

Používaná v tradiční čínské medicíně, akupunktura je účinná při léčbě různých onemocnění, včetně zanešeného lymfatického systému. Akupunktura pomáhá otevřít cesty v celém těle, a tím uvolnit přehradu toxinů a odpadu.

6. Teplé a studené sprchy

Teplá / horká voda otevírá vaše krevní cévy a umožňuje lymfatickému systému se čistit. Následně sprcha studenou vodou uzavírá tyto tunely. Tato kombinace vytváří čerpací činnost v lymfatickém systému, což mu umožňuje skutečně vytlačit tvrdohlavý odpad.

7. Suché kartáčování

Protože zlepšuje cirkulaci, suché kartáčování pokožky je také skvělé pro zanešený lymfatický systém. Použijte kartáč, který má přírodní štětiny, kůži před sprchováním kartáčujte kruhovým pohybem. Začněte od spodu nohou a postupujte směrem k žaludku. Tento zvýšený oběh umožňuje lymfatickému systému se otevřít a stimulovat vyplavování odpadu.

8. Zůstaňte hydratováni

Pro čistý lymfatický systém není nic důležitějšího než zůstat hydratovaný. Abyste však zabránili zaplavení systému více toxinami a odpady, ujistěte se, že voda, kterou pijete, je čistá,  a filtrovaná; to bude znamenat investování do zdroje, který je bez fluoridů a chlóru.

9. Noste volné oblečení

Může se to zdát jako zvláštní rada, ale volné oblečení vám umožní, aby váš lymfatický systém udělal to, co potřebuje. Oblečení, které je příliš těsné, může snížit oběh, vytvářet blokády a nahromadění. Oblečení, které je třeba hlídat, zahrnuje podprsenky, spodní prádlo a ponožky.

10. Dýchat

Vdechujte a vydechujte hluboce, abyste pomohli stimulovat váš lymfatický systém rychle a snadno. Buďte si vědomi svého dýchání, zvláště když jste stresovaní, napjatí, nebo vyčerpání. Udělejte si každý den čas na některé zaměřené dýchací cvičení, které opravdu posilují váš lymfatický systém.

Kvůli stresu, který obvykle klademe na naše tělo a to, co jsme do něj vložili, není divu, že mnozí z nás se cítí unaveni kvůli ucpanému lymfatickému systému. Naštěstí nyní znáte několik jednoduchých způsobů, jak tento stav zvrátit a zabránit tomu, aby se znovu objevil.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button